Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feleségem jelenleg 21 hetes...

Polühümnié kérdése:

Feleségem jelenleg 21 hetes terhes, és napokon belül lejár a fizetett táppénzes időszaka, emiatt a munkaadója fizetetlen szabadságra akarja kiírni, mert könnyített munkát nem tud adni és a munkavégzés alól sem menti fel. Ez így mennyire jogszerű?

Figyelt kérdés
Továbbá a munkáltatónak fel kellene mentenie a munkavégzés alól (fizetés mellett), vagy egyszerűen hagyja, hogy passzív táppénzen legyen?
2019. júl. 17. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Elmondjatok a szitut a nődokinak és azonnal ki fogja írni veszélyeztetett terhesnek így maradhat táppénzen.
2019. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
1, neked nincs semmi a lábad közt amivel játszhadozhatnál?
2019. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Veszélyeztetett terhesként volt eddig fizetett táppénzen, de mivel nem volt annyi biztosítotti ideje korábban, ez az időszak most jár le.

Ezek után úgy tudom ugyanúgy táppénzen lesz, csak pénz nélkül. Erre találta azt mondani a főnök és a könyvelő, hogy kiírják fizetetlen szabadságra - ez a része nem tiszta nekem.

2019. júl. 17. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
fizetettlen szabadság csak a munkáltatónak éri meg, mert így nem kell a tb-t stb. fizetnie utana. Ne menjetek bele, ha van más megoldás!
2019. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincsen hogy valaki táppénzen van csak pénzt nem adnak hozzá. Akkor az nem táppénz. Olyanról sem hallottam, hogy passzív táppénz.

[link]

[link]

Ezeket olvasd el!

2019. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én kihajtanám kapálni utána nem kéne neki könnyített munka.
2019. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem sok remény van, de esetleg méltányossági táppénzt kérhetnek: 1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól, 50. § (1).
2019. júl. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki nem rughatja ez nyilvanvaló, fizetetlent meg nem koteles elfogadni az asszony.

Mivel konnyitett munkat nem tud adni, így kénytelen felmenteni a munkavegzes alol, amire fizetni kene.



Mondjatok meg a fonoknek hogy ne ciganykodjon, kulonben az asszony 3evente szuli majd a gyerekeket..

2019. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!