Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A facebookon megosztott képek...

A facebookon megosztott képek megosztása sérti a személyi jogokat?

Figyelt kérdés
Egy közeli ismerősöm megosztott egy képet magáról, én felhasználtam. Áttszerkesztettem a (Faceappal) megöregítettem és elküldtem neki privát üzenetben.Erre ő felháborodott,hogy milyen jogon használom fel az ő képeit az engedélye nélkül. Tudtomal a facebookon megosztott képek nyilvánosak és fel lehet használni. A belálítádaiban az van, hogy csak az ismerősri láthatják a képeit.nem fog feljelenti csak elegem van ebből a hivatalos nyavajgásaibol hetek óta.

2019. júl. 18. 16:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg egy link a pontos jogi bekezdésere erről, vagy egy bemásolt szöveg.
2019. júl. 18. 16:29
 2/8 anonim ***** válasza:
A Facebook-tagság nem ad jogot egy képmás engedély nélküli megváltoztatására, ehhez a törvény szerint az érintett személy hozzájárulása szükséges.
2019. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor is ha nem nyiovánosan osztottam meg, nem posztoltam ki. Privát üzenetben küldtem el neki.
2019. júl. 18. 16:47
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Tudtomal a facebookon megosztott képek nyilvánosak és fel lehet használni"


Rosszul tudod.

2019. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi, köszönöm ez értelmes váladz volt. Sokat segítettél vele.
2019. júl. 19. 11:06
 6/8 anonim ***** válasza:

A megtekintésükre kaptál jogot, másra nem.


Egyébként az öregítős app-ot nem nagyon kéne használni, mivel a feltöltött képeket sajátjaként kezeli, s bármire felhasználhatja.

2019. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 11:06!


Így van, segítettem. Rosszul tudod, a megosztott képek nem használhatók fel. Nem töltheted le a gépedre, nem hajthatsz rajta végre módosítást, stb. Megnézheted és megoszthatod, ha a tulajdonosa osztható módon posztolta. Ennyi. Erre irányult a kérdésed, nem?

2019. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két dolog alap;


1. a feltöltő beleegyezése nélkül nem töltheted le a képet és nem oszthatod tovább. Az ilyen esetekben először őt kell megkérdezni. Plusz, ahogy más is írta, az ilyen appokkal vigyázni kell.


2. feltölteni mások képét az engedélye nélkül. Szabályosan rosszul lettem, amikor elmentünk strandolni és nap végén fellőttek képeket, amin fürdőruhában vagyok és meg is jelöltek. Vagy, amikor poénból egy borzasztóan előnytelen képet csináltak rólam és nini, egyik reggel a falamon virít jó sok epés kommenttel és lájkkal.


Nem csak kellemetlen lehet a másik félnek, de simán lehet johi következménye.

2019. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!