Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy gyanúsított vagy...

Ha egy gyanúsított vagy vádlott ártatlannak vallja magát, mennyire tudják "érzékelni", hogy igazat mond-e?

Figyelt kérdés

Nem tudtam jobban megfogalmazni XD Szóval az ember igen könnyen kerülhet ártatlanul, megrágalmazva ilyen helyzetbe.

Alapvetően a következő érdekel: Egy kihallgatáson jelen szokott-e lenni pszichológiai szakértő, figyelik-e a gyanúsított viselkedését, felveszik-e videóra a vallomást, vagy rá se néznek csak azt mondják "mondjad!"?

Nekem az a véleményem, már amennyire pszichológiában jártas vagyok, hogy egy megrögzött hazudozó sem képes olyan hihetően beszélni, mint egy ártatlan, zavarban lévő ember, aki igazat mond.


Csak azért kérdezem, mert a legnagyobb félelmem, hogy ártatlanul letartóztatnak.



2019. júl. 21. 03:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Kihallgatáson nem készül se hang- vagy videofelvétel, a bíróságon az ott készült jegyzőkönyvet lehet felhasználni. Ennek értelmében a senkit nem érdekel, hogy közben hogyan rángatózol, legfeljebb ha érzékelik a hazugságot, akkor a kihallgatáson abba az irányba fognak tapogatózni.
2019. júl. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2019. júl. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: Na ilyet akkor se vállalnék, ha ártatlan lennék.
2019. júl. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vittek be párszor úgy, hogy látták a cselekményt, csak bizonyítani nem tudták. Már a nyomozótiszt aki felvette a vallomásom, ő is nevetett, ilyen mese nincs. Viszont én csak azt voltam hajlandó aláírni. Olyan 20 éve volt egy balesetem, ami akkor 100 milla körüli kár volt. Első kihallgatásnál meg volt előre írva, mit írjak alá. Azt aláírom, rám rohad a műanyag lakat is. Végül is lett vagy 6 órás a kihallgatás, mivel elején, én mondtam, ő meg mást írt. Amit megint csak nem írtam alá. Amit aláírtam, azzal már mint tanú voltam idézve a tárgyalásra.
2019. júl. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. júl. 21. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Aki hazudik, annak egy jó kihallgató rendőr, vagy bíró feltesz 3 keresztkérdést és máris pszichológus, vagy bármiféle hazugságvizsgáló nélkül levette, hogy hazudik. Mert ellentmondásba fog kerülni saját magával. Aki igazat mond, az következetesen mindig ugyanazt fogja mondani, nem fog élesen eltérni, nem fog további "történeteket" szövögetni, úgyhogy azért ha valaki ártatlan, végig következetesen ezt vallja, a bizonyítékok sem szólnak ellene, akkor ott nem nagyon szokott elítélés lenni. Azért oda már nagyon sok mindennek össze kell jönnie, hogy mégis úgy legyen.
2019. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!