Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovasok, tudnátok segíteni?...

Lovasok, tudnátok segíteni? Ezek miatt váltanom kéne lovardát?

Figyelt kérdés

Több kérdés alatt is olvastam, hogy az normális, amikor "sima lovaglás" és ugró edzés fedi egymást, akkor az ugrók élvezik az előnyt és velük többet foglalkoznak.. ez mennyire van így amúgy másoknál? ezzel van valakinek valamilyen tapasztalata?

A váltás apában fogalmazódott meg a következők miatt:

-> egyre többször az van, hogyha nem vesszük a ló bemelegítését (séta és ügetés mindkét irányba) meg a sajátomat (kengyel keresés, állva maradás stb.) akkor az órám gyakran csak annyiból áll, hogy leügetem a nagyköröket mindkét irányba, majd a lesétáltatás előtt vágtázok pár kört.. (és ez 60 perces óra) és az a baj, hogy nem mindennap lovagoltatnak, és az első időpont ott csak később délután van, szóval hiába nem vagyunk olyan sokan, bár azért vagyunk, nagyon hamar betelnek a helyek.. szóval esélyem sincs, hogy mindig összejöjjön a heti 2 x 1 óra.. és azáltal, hogy a versenyzők/ ugrók/ díjlovaglók miatt háttérbe szorulok, nem igazán tudok fejlődni.. és én többet szeretnék csinálni, mint szinten tartás.. és bár engem nehéz felhúzni, ez az egész most nagyon bosszant.. múltkori alkalommal például szinte tényleg nem csináltam semmit, mert hiába voltunk kint a pályán csak ketten, a díjlovagló pályát kellett volna csinálnia a lánynak, de szó szoros értelemben 3 kört sétáltam a nagylóval, amíg a lány azon vinnyogott, hogy ő ezt nem akarja megcsinálni. én meg csak sétáltam, mert amíg ő nem végzett én nem csinálhattam a vágtát kint.. én megértem, hogy akik többet tudnak, velük jobb meg többet lehet foglalkozni, csak nagyon zavar, hogy az óra nagy részében csak séta van szinte..

-> többször észrevettem, hogy az edző nem szól semmit, amikor nem a jobb kezek találkoznak azonos jármódnál, pedig nálunk úgy kell,vagy amiatt sem szól, ha nem kap a gyorsabb elsőbbséget és nem tud végig kint maradni a pálya szélén. akkor az utolsó alkalomnál,amikor kint voltam, egy lány a vágtámnál kétszer is baleset veszélyt okozott, mégsem szólt rá az edző..

Azt azért szeretném hozzátenni, hogy nagyon szeretek itt lenni, meg az edzőmet is, de ugyanakkor az is zavar, hogy alig csinálunk valamit.. és nem mindig érzem úgy, hogy fejlődnék.. most épp a vadászvágtámat tökéletesítjük és szerintem egész jól megy. főleg, ha azt nézzük, hogy szinte most kezdtem. Nem szeretném feladni a lovaglást, az biztos, de ugyanakkor azt sem nagyon szeretném, ha ez az egész dolog így maradna.. amikor valami újat veszünk, akkor gyorsan tanulok és hamar meg tudom úgy csinálni, ahogy kéri, de sajnos ha a vágtát nem vesszük régen vettem újat..

Apa vetette fel a váltást, de én nem tudom.. várjam meg a versenyszezon végét? vagy ti mit tennétek? tudnátok tippeket adni? ha a tapasztalatitokat megosztjátok, akkor azt is nagyon szépen köszönöm!



2019. júl. 24. 12:43
 1/1 anonim válasza:
100%
Mindenképpen válts lovardat, mert fejlődni így nem fogászat semmit
2019. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!