Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ju jitsu, kung fu, taekwondo...

Ju jitsu, kung fu, taekwondo - melyiket javasoljátok, mik az előnyeik, hátrányaik egymással szemben, és úgy általában?

Figyelt kérdés
18 vagyok, és kezdő a témában. Nem rég kezdtek el érdekelni a küzdősportok, ezeket néztem ki. Gondolom olyan nincs, hogy egy valami az összes többit üti minden téren, szóval ti miket ajánlotok akár ezeken kívül nem csak önvédelemre?

2019. júl. 27. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Wing tsunt ajánlom.
2019. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Thunderfairy ***** válasza:
A Wing Tsun egy hülyeség. Föleg a Mágay féle. Anyámnak mikor netem mutatam a Máday-t már ránézésre rögtön mondta hogy az egy csaló. Ha most kéne edzésre visszamennem (kyokushin) hát inkább kick box-ra mennék. Mellé beveném a késharcot és jónapot.
2019. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Thunderfairy ***** válasza:
Máday
2019. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Kyokushin. Vicc kategória, mi az már, hogy nincs fejütés. Nevetséges 😄😄😄
2019. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

#2 amúgy mekkora csicska vagy, hogy azzal érvelsz, hogy anyuci szerint csaló a Máday.


Persze, ha anyád azt mondta az úgy van. Hát hogyneeeeee

2019. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:
Kedves utolsó. Elég csak ránézni. Láttom te se láttál még komolyabb edzőt. ENNYI.
2019. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Ránézésre ítélkezni ostoba dolog ENNYI!
2019. aug. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a Taekwondonál. Én űztem és k....a jó!!! Lábtechnika, látványos rúgások, kicsit gyengébb a kéztechnika, de az sem szar ettől függetlenül... Hajrá!
2019. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el ezeket, egyiket se válaszd.

Harcot tanulni csak harcolva fogsz.

Full contact, sparring alapú küzdősportot keress. Ökölvívás, savate, muay thai, kickbox, ashihara karate, birkózás, judo, esetleg kiegészítésnek kali/eskrima.


Az utcai harc (pusztakezes) az ökölharc, testharc, grabancfogás, lökdösődés.

Néhány lábtechnikát, pl. toló mae geri, kansetsu geri, gedan mawashi geri eredményesen el lehet adni.

Na de most, ha te elméssz xy helyre levegőt kékíteni, kata-kat, poomsae-kat gyakorolni, az mind szép és jó, de ezek önvédelemre sz*rt sem fognak érni.

Az olyan full contact sparringalapú stílusok edzésein, mint a fenn említettek, megtanulsz normálisan küzdeni, elmozogni, kialakul a rutinod, a reflex, az időzítés ("timing"), helyzetfelismerő képességek... Valamint tudni fogod, még ha védőfelszerelésben is, hogy milyen érzés ha kapsz egyet. Kvázi, szokod a pofonokat, ha megütnek nem fog annyira derült égből villámcsapásként érni.

2019. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!