Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok lovasok?

Mit gondoltok lovasok?

Figyelt kérdés

6 éves kormban elkezdtem lovagolni. 4 hónapig nagyon intenzíven, reggel 7-től estig a lovardában voltam, pucoltam, etettem a lovakat. Aztán még a 3-4 hónapon belül vágtáztam is, szinte csak egyedül mentem, ugrottunk is -nyilván kisebbeket-, nagyon élveztem. Sajnos elköltöztünk az ország másik felébe és abba is maradt a dolog. Lassan 10 évvel később ismét szeretném elkezdeni.

Még lehetek versenyző? Főleg ugrás érdekelne

Tudni kell rólam, hogy nagyon motivált és szorgalmas vagyok.

Nem késő ha most kezdem? Nem vagyok lemaradva?

Mennyi idő mire elérek egy ilyen szintre? Mondjuk vegyük úgy, hogy gyorsan fejlődök (még ha ez esteleg nem is így lenne). Egy elég jó lovardába szeretnék menni, elég jó edzőK vannak ott.

A (ló) bérlés/ kölcsönzés, hogy van?

Milyen dolgokat kell megvennem így első körben?

Mire figyeljek? Hányszor lenne érdemes mennem egy héten?

Hogy zajlik egy verseny?

Tudom ez még nagyon a jövő de versenyen csak fekete nyeregben lehet lovagolni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot;)



2019. júl. 29. 14:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem említeni-nem tudom mennyit befolyásol de 177cm magas vagyok és 66-67kg (ha kell akkor fogyok is). Ez milyen alkat lovagláshoz? Ideális?
2019. júl. 29. 14:25
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Még lehetsz versenyző simán.

2. Soha nem késő. És nem vagy lemaradva.

3. Hát ez sok dologtól függ. Pl. Hányszor jársz majd egy héten? Milyen lovat kapsz? Az sem mindegy. Szóval ezt így nehéz megmondani

4. Azt nem tudom

5. Hát első körbe egy nyerget, kantárt, kötőféket, stb.

De először kérdezd meg hogy nincs e a lovardának felszerelése

6. Hát minimum egy héten kétszer mert csak így tudsz majd fejlődni

7. Hát attól függ melyik és milyen verseny

8. Inkább legyen fekete nyerged mert az a biztos

2019. aug. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia.

Soha nem késő,viszont huzz bele!;)

Szerintem ha tenyleg jo edzők és minden profi akkor biztosan gyorsan fogsz haladni,és ha anyagilag megteheted akkor ajánlom hogy minimum 3-4xegy héten a kezdetekben aztán egyre többet nyilván majd ha lesz Lovad és ilyesmi akkor többet kell menned,viszont ha tenyleg szeretnek haladni,meg versenyezni is akkor ez tenyleg a minimum

2019. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!