Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti is úgy veszitek észre,...

Ti is úgy veszitek észre, hogy Magyarország lakossága egyre sportosabb, egyre inkább egészség tudatos?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy nem volt hiábavaló, hogy az állam támogatja a sportot. A vizes vb, a sportlétesítmények építése, most, hogy Budapest európa sportfővárosa, a Maccabi játékok stb.

Ez is mind népszerűsíti a sportot és egyre több ember sportol szerencsére.


Szerintem ez nagyszerű.



2019. júl. 30. 12:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Nem.
2019. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad


Akkor ezt a választ most szépen figyelmen kívül hagyjuk.

2019. júl. 30. 13:06
 3/16 anonim válasza:
80%

Nem azért egészségtudatosabb, mert az állam támogatta a sportot, hanem mert az új generáció több információhoz fér hozzá, és szeretnének szabadok és egészségesek lenni.


Egy rakás stadiontól meg uszodafelújítástól még senki nem akart sportolni. Téves következtetés.

2019. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Miért lenne téves?? Eddig nem nagyon volt hol. Most viszont rengeteg a lehetőség.
2019. júl. 30. 13:22
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Én úgy vettem észre, hogy van egy vékonyabb réteg, aki tényleg motivált és csinálja.


Emellett van egy a másik réteg, a sokkal vastagabb, aki kipróbál ezt azt, csinálja is meg nem is vagy csinálja 1 hétig, 1 hónapig, de ők csak divatból vagy azért, hogy elmondhassák, hogy én aztán ilyen meg olyan egzotikus nevű sportot űzök, meg "nézd meg öcsém, nekem ilyen király hobbym van", "nézzétek, én is sportolok, kemény vagyok!"

2019. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Kb. a vegánokhoz lehet hasonlítani, de ott mondjuk ezerből ha 1 ember van aki valóban nem vágyik semmiféle húsra meg olyanokra amiket nem ehetnek a vegánok.


Az összes többi meg divatból csinálja csak mert szürke hétköznapi emberek és így akarnak kitűnni és különbek lenni.

2019. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök korom óta sportolok, rossz időben és télen teremben, jó időben kint. Kisvárosban élek ahol jelentős a küzdősport, vivás, bringázás és a futás, ez a kisváros 3 konditermet simán ellát veszteség nélkül, ezenkívül egyéb kisebb edzőtermek is vannak.

2010 előtt nyáron a sportpályán csak azok voltak kint, akiknek amúgy is ott volt az edzésük, ergo igazolt sportolók voltak, vasárnaponként ha nem volt foci meccs, akkor szinte mindig egyedül voltam. Ma már a sporpálya nyári esténken tele van mozogni vágyó emberekkel. Ki csak pár kört kocok, ki a work out pályán edz órákat, de egyik sem igazolt sportoló.

Kérdésre a válasz: az elmúlt években ebben a kisvárosban jelentősen megnövekedett a sportolni vagy csak mozogni vágyók száma, amit nem csak én vettem észre, hisz a sportegyesület gyűlésén is napirendi pont volt ez kb 2 éve, mikor megalakult a szabadidősport szakosztály. Benne van e a kormány és a politika keze? Lehet, de legalább egyre több ember mozog.

2019. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na erről beszélek, ezt látom én is.


Én ugyanezt Budapesten látom. Kimegyek a margitszigetre, tele futókkal, az úton edzenek az országúti bringások, triatlonosok, az uszodák tele, a konditermek szintén és még sorolhatnám.


Futóversenyeken 10+ ezer ember indul, tavasszal, ősszel egymást érik ezek a rendezvények.

2019. júl. 30. 15:37
 10/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem igaz. A fiatalabbak között igen, de ez inkább a generációs különbségnek tudható be és nem annak, hogy sportlétesítmények épültek :D


Én régóta sportolok, de egyszer sem sportoltam pl. focistadionban :D

2019. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!