Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi értelme ezeknek a nagy...

Mi értelme ezeknek a nagy "futóversenyeknek"?

Figyelt kérdés

Nagyon divatos lett manapság futóversenyre járni. Lassan minden hétvégére jut egy. Azon lépjünk túl, hogy extrém túlárazottak ezek a rendezvények...

De úgy általában mi értelme? Sportértéke nulla, nem számít az eredmény, csak nevében verseny, még a tökutolsó is kap érmet (!!!) Stb.


Komolyan ennek mi értelme?

Miért nem a ob-ra készülnek inkább az emberek? Persze az kemény verseny, komolyan kell készülni és csak az első három kap érmet...



2019. aug. 1. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
A kihívás, hangulat, tömeg stb amit szeretnek az emberek.
2019. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nagyon sok hobbi futó előtt van egy olyan cél hogy egyszer le akar futni mondjuk 5 vagy 10km-t esetleg egy félmaratont, maratont. Még ha nem is versenyszerűen sportolnak, akkor is sokan kitűzik ezt maguknak. Bár nekem nincsen konkrét célom, azért valamikor én is szeretnék majd kipróbálni egy futóversenyt. Emiatt lehetnek népszerűek a versenyek. Azért nagyon nem ugyanaz egy ilyen verseny mint csak egyedül, edzés közben lefutni a távot.
2019. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért nem ugyan olyan? Hacsak az nem, hogy annak a végén nem kapsz érmet amit ki lehet posztolni az instára meg a fészbúkra...
2019. aug. 1. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Egy fesztiválnak mi értelme? És még csak nem is sport! Annyira jók már ezek a Besenyő M. J. T. István kérdések.
2019. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Egy futóversenyen többet tudsz kihozni magadból, mint egy edzésen. Ezért vanak célversenyek is, amikor konkrétan arra készülsz, hogy akkor hozd ki magadból a maximumot, meg vannak mindenki számára mellékesebb versenyek is, amikor csak kemény edzésnek számitod, de könnyebben meg tudod húzni, mnt ha egyedül edzenél
2019. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyszer menj el egy ilyen versenyre és meglátod miért jó. Teljesen más a hangulata, mintha egyedül edzenél. Nagyon motiváló, ha látod magad körül, hogy többszázan-ezren küzdenek, mindenki a saját szintjének megfelelően, de odateszi magát, hajt, szenved, a pálya szélén tapsolnak, szurkolnak, futótársaid odaszólnak egy pár kedves szót. Senkit nem ismersz, mégis egy közösségben érzed magad, akiket összeköt a sport.


Amúgy meg ha a hangulat tényezőtől eltekintünk, mégiscsak egy verseny, mivel időt mérnek, rangsort állítanak fel, így meg tudod állapítani mégis te mennyire vagy jó a többiekhez képest, hol állsz a fejlődésben. Lehet, hogy csak 2381. leszel a félmaratonon, de ha elindultak mondjuk 8945-en, akkor elmondhatod, hogy az emberek nagyrészénél gyorsabb voltál. És azért ott komoly sportolók, félprofik, profik is indulnak ám, a mezőny első pár százaléka általában elit atlétákból áll. Ők is versenyeznek egymással, ha nem is OB, de edzésnek is sokkal jobb egy verseny, sokkal többet ki tud magából hozni az ember, ha valódi versenyhelyzet van, mintha csak az óra ellen menne az atlétikapályán.


Meg aztán ott van az a tényező is, hogy pl aki maratont vagy hosszabb távot akar futni, annak azért rengeteg enni-innivalót kell magához vennie a verseny alatt. Ezeket a nevezési díj tartalmazza, 4-5 km-enként vannak frissítő állomások, így nem kell magaddal vinned több liter folyadékot, sót, magnéziumot, energiaszeletet, stb.

2019. aug. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Egyszer menj el egy ilyen versenyre és meglátod miért jó"


Voltam már. Rettenetesen idegesítő volt. Tömeg, tumultus, beállok az időmnek megfelelő zónába. Mindenki lassabb volt.. alig tudtam kikerülni a sok tinglitanglizót. Mindenki a fotósoknak pózol, mint valami buliban, nem a futásra koncentrálnak hanem partinak hiszik...



"rengeteg enni-innivalót kell magához vennie a verseny alatt. Ezeket a nevezési díj tartalmazza, 4-5 km-enként vannak frissítő állomások"


2 korty víz, vagy izotoniás ital, meg egy szelet banán. 10-15 ezerért. 1200 forintos ronda mez, amit soha nem veszek fel többet, mert rusnya, meg egy medál. Jó üzlet. Nekik.

2019. aug. 2. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Jó, te akkor futsz egyedül. Egyéb kérdés?
2019. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
88%
Kifele mutatás nagyrészénél. A kultúrával manapság nem menőzik senki, csak azzal, hogy ő bizony fut, és mindenki azonnal kalapot le, mert ő fut, ő teljesít. Én is voltam, nekem erőltetett, csordaélmény, a barátainkkal szeretünk sportolni, de a töméntelen vadidegenre nincs szükségem hozzá.
2019. dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!