Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A térdemet mostanában furcsán...

A térdemet mostanában furcsán érzem, lehet ez a karatétól?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves vagyok, több, mint 1 éve Shotokan karatézok. Az utóbbi pár hónapban ha kinyújtom a térdem, érzem, hogy kicsit kattan a porc/ízület (nem értek hozzá), illetve ha biciklizek vagy guggolásból felállok, szintén érzem és hallom.


Most hogy a térd melyik része, meg ilyenek, ahhoz nem értek.


Először a jobb térdemen, majd most már a balon is kezdem észrevenni.


Nem mondanám, hogy fáj, inkább úgy érzem néha, mintha sokat igénybe vettem volna és fáradt lenne a térdízület, illetve a jobb térdem mintha feszültebb lenne.


Edzőtársam egyszer említette, hogy néha úgy érzi, neki mintha oldalra mozdulna ki, de nekem teljesen mások a tünetek.


Nagyon tapasztalt, nagy múltú egyesületben vagyok.


Szerintetek van okom aggódni? Vizsgáltassam ki? Ha igen, ezzel hova lehet menni?


Előre is köszi a segítséget.



2019. aug. 14. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Shotokan magában is ízület gyilkos, ha nem tanítják meg már az elején az alapállásokban való haladást. Kérd meg a mestered, mutassa meg és tanítsa meg a pl zenkutsuban való haladást.

Kezdőknél úgy tanítják sok helyen, megjegyzem rosszul, lábfej kifordít és előrelép. Ilyenkor a térd kap egy elég természetellenes terhelést.

2019. aug. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Thunderfairy ***** válasza:
Itt GYK-n olvastam hogy a karate, bár nem 1-2 év alatt, de elöbb utobb tönkre teszi sajnos a térdeket. Egyik ismerősőmnek is térd mütétre kell mennie és mondta is hogy a karate miatt. Én sem vagyok már annyira térdfájos hogy abbahagytam a karatét. Én kyo-t csináltam. Próbálj meg olyan stilust csinálni ami nem teszi tönkre a térded. Általában a küzdősportok ilyenek de van harcművészetben is ilyen.
2019. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt már én is hallottam több helyről, hogy a karate, főleg a Shoto tönkre teszi a térdet. Én 3 évig toltam csak gyerekként, szóval szerencsére nincs ilyen problémám, haverom 10 évig csinálta, de már rég abbahagyta ő is. Neki a bokája volt oda egyébként a Shoto-tól.
2019. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 2! Ha a gyk-n olvastad, akkor minden bizonnyal, megkérdöjelezhetetlenül, vitatatlanul IGY VAN!


Valóban sok a térd sérült de:


1, Rosszul tanított vagy rosszul megtanult alapállások miatt a térd természetellenes feszülése miatt a térd szalagok megnyúlnak, ami a porc kopást is elősegíti.


2, Pont a kyokushin az amiben domináns szerep jut a combosoknak. Pár rossz találat ami a térdre megy ...


Ebből a két hibából könnyen be lehet látni, nem a karateval van a baj ha térdes lesz az ember, egy focista térdére sokkal nagyobb terhelés megy.

Pár dolog: Mestert kell megkérni, tanítsa meg rendesen azokat a fránya alapállásokat. Amelyik mester inkább verseny azaz küzdelmi orientált, az csak edző, attól menekülni is kell, mert nem tudja az alapállásokat Ö sem.

Lehet segíteni térd tornával, ami a térd körüli izmokat inakat erősíti és nyújtja.

2019. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!