Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne igy...

Szerintetek érdemes lenne igy váltani? Abba hagyjam teljesen vagy csak csökentsem az edzések számát?

Figyelt kérdés

Kb. 9 éve karatézok. Ovodás koromba kezdtem, és akkor még nagyon imádtam. Minden edzésen, minden edzőtáborba, minden versenyen ott akartam lenni.

Ez a lelkesedés az évek folyamán nyilván csökkent, de kb. 5.-es koromra abbahagytam a versenyzést mert romlottak a jegyeim.

5-6.-ba még szorgalmasan jártam edzésre, de már annyira nem volt motivációm, annyira nem volt jó a hangulat mint régen. 7.-be egy térdsérülés miattt kb. 8 hónapot kihagytam. Aztán év végén ismét mentem edzésre meg edzőtáborba is. Aztán 8.-ba első félévbe nagyon hajtottam hogy jók legyenek a jegyeim, hogy jól teljesítsek és felvegyenek ahova akarok menni. Ilyenkor elég keveset jártam, nem is volt kedvem.

Azt éreztem hogy megváltozott az a régi jó kis közösség. A régiek egyre többen mennek el, és felváltják őket a beképzelt új gyerekek akik szarnak a jegyeikre, de ők milyen menők hogy minden hétvégén versenyre járnak. Az edzőm minél öregeb lett annál hülyéb is. Régen edzőtáborokba meg igy alapból is annyira jóba voltunk vele hogy eggüt mentünk kajálni stb. Most meg minden apró hibába beleköt kiabál. A fia is edző, ő meg nyomatja a versenyzői edzéseket amit a nagyobbak és a haladóbbak anyira nem kedvelnek. Szóval úgy minden megváltozott. Már nem nagyon van kedvem edzésekre járni, találkozni az ottani emberekkel. Rosz érzésem van ha arra gondolok hogy megint hibázok és az edzőm hogyan fog reagálni.


Ám a kérdés lényege most jön.

7-be elkezdtem ultimate frizbire járni ami a suliba van és az ofőm tartaj. Nagyon élvezem. A térdsérülés itt is játszott, de meglehetet oldani hogy csak dobáljak.A közösség nagyrésze az osztályomból ált akikel elég joba voltunk. Maga a sport is nagyon tetszik, itthon is videókatnézek gyakorlom a dobást stb. Sőt 8.-ba kijutottunk a diákolimpiára ahol 2. lett a csapatunk. A karatéban sosem értek ilyen sikerek, nem dicsértek meg csak a szüleim ha jó helyezést értem el. Itt meg az összes tanár aki velünk jött nagyon megdícsért, nagyon büszkék voltak ránk.


De most jön a hab a tortán. Az elmúlt évekbe nagyon kezdett érdekelni a lovaglás, régen kb. 3 évet lovagoltam és szeretném folytatni.


Szerintetetek mi legyen? Most kicsit meghíztam a nyáron, szóval ezt szeretném leadni. A karatéval menne ez a leggyorsabban, mert ott erősítünk a legtöbbet.

Frizbin főként a gyorsaságot javitjuk, ami nekem nem nehéz mert régen ugye karate versenyekre jártam ahol kb. ugyan olyan gyorsnak kell leni.

Akkor ez hogy legyen? Én ebben a témában nagyon döntésképtelen vagyok. Anya nagyon a karatét erölteti,hogy ne hagyjam abba meg hogy miért dolgoztam eddig. A frizbit semmi kép nem akarom elhagyni, de lovagolni is nagyon szeretnék járni.

Szerintetetek? Ha három dolgot sportolnék akkor lenne időm tanulni?

Igy vannak edzéseim:

Karate : H-P 18:15- 20:00, Szo veesenyfelkészítő/alapozó14:30-16:00 (csak a szombati kötelező, de anya szeretné ha tarranám a heti 2-3-4 edzést a szombatit kivéve)

Frizbi: K 0.óra, Sz-Cs 14:30-15:00, P 14:00-16:30 (de ilyenkor van előkészítőm szóval csak 15:00 ig maradhatok). Tavaly mind a nég yedzésre mentem, de lehet idén a 0.órai kiesik.

A lovaglást még nem tudom, de heti 2x szeretnék menni.

Valaki tud segíteni. Én nagyon rosszul tudom beosztani a napjaimat, szóval ha valaki tudna segiteni az kérem irjon ide. Mi legyen a karatéval, és elég sport a heti 3-4 frizbi + esetleg a lovaglás? Vagy a lovaglást nem is érdemes elkezdenem, annyira más sport? Én már nem tudom mi legyen....


Ha jó valaki innen napi rend készitésben az segítene nekem? Nagyon hálás lennék érte!


Köszönöm ha végigolvastad ezt a kaotikus hosszú leírást.

És azt is köszönöm ha válaszolsz.



2019. aug. 17. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 7 évig karatéztam, viszont nem versenyszerűen, csak magamnak.

Az utolsó 2 évhez semmi kedvem nem volt már, elveszett a motivációm, pedig az elején vártam, hogy legyen már a következő edzés.

Azt tudtam, hogy be fogom fejezni, mert már nem ezt szeretném csinálni, viszont mozogni szerettem volna.

Valamint már egy ideje ekkor gondolkoztam, hogy kéne felszedni egy kis izmot, mert a karatéban is hátrány volt az, hogy gyenge és sovány vagyok (190 centi,kb, 63 kiló voltam akkor). Küzdelemnél egy 10 kilóval nehezebb ember simán földre vitt szinte bármikor, hiába voltam nála magasabb és felsőbb öves.

Szóval el kezdtem edzeni, amit együtt nem bírtam a karatéval, mert eléggé leterhelő volt.


Az állóképességet pedig biciklizéssel javítottam.

Ma már komolyabb cangával csinálom (kezdetben csak eljárkáltam egy trekkinggel), hetente többször sportolás céljával.


Szóval felhagytam azt a sportot, amit régen nagyon szerettem, de a végére elment tőle a kedvem, viszont jött helyette másik 2, amiket jobban szeretek csinálni, mint a karatét a kezdetekkor.


Én úgy vagyok vele, hogy a szabadidőmben nem fogok olyat csinálni, amihez nincs kedvem és nem vigyorral a pofámon csinálok.

Ha Neked a frizbi és a lovaglás az, ami örömet okoz, akkor csináld azt és ne hagyd, hogy más beleszóljon! Anyukádnak mondd el azt, amit itt leírtál, biztos megérti.

Valamint ha a légkör sem olyan edzésen, akkor főleg ne csináld, mert átragad rád is.


A kis felesleget, pedig sport nélkül is le lehet adni (persze azzal jobb nyilván), de a kajára kell egy kicsit figyelni és gyorsan lemegy.


Mellesleg megjegyzem, hogy az állóképességem kb. fél év után sokkal, de sokkal jobb lett, mint a karatézás alatt és ezt a hétköznapokban is megérzem.

Nekem az, hogy felhagytam a karatét, csak pozitívat hozott. Nyugodtabb lettem, erősödtem és sokkal boldogabb vagyok, hogy azt csinálom, amit szeretek.


Remélem segítettem. Sok sikert! :)

2019. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kihagytam:

Az önbizalmamnak is jót tett, mert újabb sikereket értem el.

Bármikor ha visszanézem az eddigi eredményeimet, akkor látom a javulást, ami jó érzés.


Te is írtad, hogy a diákolimpia után megdicsértek és büszkék voltak rátok. Biztos, hogy Te is büszke voltál magadra a siker miatt.

Na ez a lényeges.

2019. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást!! Megfogadom és beszélek anyukámmal
2019. aug. 18. 11:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Van egy mondás, semmi sem állandó, csak a változás.


Keresztül mentem én is hasonlón, 10+ évig kungfu-ztam, az elején azt hittem életem végéig fogom csinálni. Telt az idő, megváltoztam, más harcművészet érdekel, más sport érdekel azóta. Megváltoztak az edzések is, a közösség is, akiket legjobban szerettem már nem járnak oda. Akkor minek fordítsak az időmből 1 percet is valamire, ami nem adja meg azt, amit keresek? :) Tudod, egyetlen perc elmegy az életedből, azt már soha nem kapod vissza.


Én azt tanácsolom, hogy minél több dolgot próbálj ki az életedben, amíg erőd engedni, hogy amikor már olyan öreg leszel, hogy menni alig tudsz, akkor úgy tekints vissza, hogy nem hagytál ki semmit.

2019. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyre inkább érik bennem az hogy igazatok van, és váltani kéne
2019. aug. 19. 08:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Van már döntés? Anyukáddal beszéltél? Majd írt meg! Szép estét!
2019. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már beszéltem vele, és teljesen megértette. Azt mondta hogy ha nem élvezem már akkor nyugodtan, sőt ő is támogat a váltásba. Ha tudta volna hogy vannaak gondok akkor nem erőlteti.

És maradok a frizbinél és Szeptemberbe elkezdem a lovaglást is! Köszi a sok biztatást és támogatást!

2019. aug. 20. 12:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Sok sikert az új sportokban is!
2019. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mizu van azóta? Hogy megy a frizbi és a lovaglás? :)
2021. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Váó, teljesen megfledkeztem arról hogy írtam egy ilyen kérdést.

Egyébként mióta kiirtam ezt sokat változtam, de még mindig jó döntésnek találom azt hogy váltottam. Még egyszer köszönöm.

Egyébként szerintem szépen fejlődök mind a kettőben. Időközben bekerültem a magyar frizbi válogatott gyerek csapatába, majd augusztus végén lesz az első külföldi meccsünk.

Lovaglás téren is jól haladok szerintem. Versenyezni nem kezdtem el, de már ugratok.

Köszönöm még egyszer a segítséget

2021. júl. 26. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!