Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Deszkázni szeretnék elkezdeni...

Deszkázni szeretnék elkezdeni és vettem egy deszkát de kissé nehézkes megtanulni. Mit lehetne csinálni? A nehézség okát bővebben leírom.

Figyelt kérdés

A közelembe nincs tér ahol lehetne deszkázni csak utcán tudnák. Viszont csak néha van rá időm napközben de olyankor megzavar a sok ember, nem merek a közelükbe menni deszkával, mert nem barátságos emberek élnek itt alapjáraton és ha esetleg nekik mennék hiába a bocsánat kérés még ha csak egy kicsit is súrolnám.


Azt hallottam, hogy ha nagyobb és puhább kereket teszek a deszkára az alap gurulás könnyebb és stabilabb lesz. Ez mennyire igaz vagy mennyire segítene? Ha igen milyen kereket válasszak?


Amúgy ezt a deszkát vettem

[link]

54mm-es a kerék azt írja, hogy puha, de számomra keménynek tűnik O.O


Én ezt néztem ki hozzá

[link]

Már ránézésre is puhább :'D És nagyobb az meg egyértelmű Nincs rá sok pénzem 10ezer felé nem nagyon szeretnék menni. Mert láttam, hogy szakboltban 8ezer alatt nem is volt. Előre is köszi a válaszokat!!



#gördeszka #deszka #cruiser #Egy cipőt mennyire érdemes venni hozzá? Mennyiben folyásólja be a deszkázást?
2019. aug. 23. 23:14
1 2
 1/11 MadSeal ***** válasza:
Ilyen mèretű laphoz nem èrdemes nagyobb kereket venni, pláne egy 70mmest. Ha még be is fèr alá, egy picike kanyar közben rögtön jön a wheelbite és vele együtt a nagy esés. Az elején a legfontosabb, hogy minnél többet deszkázz, hogy megszokd az egészet, természetes legyen. Csinálhatod úgy is, hogy amerre mész, hordod magaddal, és ahol jó rá az út, ott használod.
2019. aug. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
en ugy csinaltam hogy otthon meg tanultam vele menni utána 2-3 trukkot utana mentem vele utcára mert en se lennék boldog ha nekem csapodik egy deszka ameddig nem birsz vele norlmarisan menni ne menj ki vele utcára mert vagy el utnek, vagy el torod a bokád vagy mégrosszabb ha valaki más bokáját szoval...
2019. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

(Kérdező vagyok, csak laptopról írtam és ott él van mentve annak a fióknak a jelszava és régi email címmel volt regélve ezért inkább csináltam új fiókot telefonra)

Egyenes normális sík terepen normál sebességgel egyenesen tudok menni. Otthon nincs sehol a lakásban hely hogy gurigázzak. A legnagyobb táv amit úgy tudok megtenni hogy ne keljen éles kanyart vennem bútor fal vagy ajtó miatt az kb 2-3m. Annyit még tudok menni sima talajon. Trükközni meg otthon nem lehet mert kicsit zsúfolt a lakás még amúgy is zajos lenne. Nagyobb lenne a bajom otthon esétől mert ránthatom magamra a dolgokat vagy borulnának vagy családból esnék valakire. Így nem igen megy otthon. Én is gondoltam rá S próbáltam is. Illetve a grip tape vagy hogy írják nagyon rátapad a zoknira és otthon nem cipőben mászkálunk. Így nehézkes

2019. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Még mindig a kérdező, de köszönöm szépen a válaszokat!De akkor milyen kerék jöhetne szóba esetleg? Csak mert a legtöbb helyen ahol tudok menni enyhén rossz az út és szétráz teljesen. Egy darabig oké de nagyon rossz egy idő után
2019. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

a griptape majd le fog kopni vagy ha nagyon nem szimpi neked ki birod cserelni

szerintem menj be egy skeat shopba ott ajanlanak majd rá kereket mert nem tok mindegy hogy csak mesz vele vagy trukkozol. ott ertenek hozza majd adnak tanacsot

2019. aug. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A grip tape-val alapból semmi gond, csak a zoknimhoz tapad cipőben teljesen jó. Azt írtam, hogy otthon cipő nélkül nem tudok rajta menni ha van rajtam zokni. Mert cipővel lakásban nem mászkálunk. A kereket lemosni rendesen tudtam S használni de ha a cipőmet mosom annak száradnia kell S mire mindennel végzek már nincs is időm.


Amúgy én is gondoltam hogy elmegyek egy boltba ott kérni kereket de megnéztem az áraikat és mint a kérdésekben is írtam az árak ALJA volt 8 ezer.


Illetve nagyon trükközgetni sokat nem akarok leginkább csak menni vele. 1-2 trükköt szeretnék mert tetszik és egyszerű de nagyon többet nem

2019. aug. 26. 17:25
 7/11 anonim válasza:

óó hatalmasat tévedsz a trükkök nagyon egyszerűnek tűnnek de nem azok sőt...

minden trükk alapja az ollie azaz ugratás ha azt nem tanulod meg tökéletesen semmi nem fog menni és annyi cipőd szét fog menni tőle mint az állat.

es hiaba hyakorolsz a lakásba sokra nem mész vele menj le az utcára ott menjél vele és majd belejössz menni egyszerű vele egy nap alatt meg tanulsz.

és 8 ezerért még használtan sem találsz norlmáris kereket csak szólok a norlmáris kerekek 15 ezertől kezdődnek na meg a függőnek is norlmárisnak kell lenni hogy tudj vele norlmarisan kanyarodni meg ha akarsz trükköket csinálni ne szakadjon ki egyből.

2019. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

+ ezzel a deszkával max az olliet meg a pop shovitot fogod tudni meg csinálni mert ha nagyobb helyről le ugraasz 2 törik a lapja.

meg még menni se olyan jó ezzel a deszkával.

2019. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
meg értem ha nincs nagy anyagi kereted mert nekem sincs de ha deszkázni akarsz akkor gyűjts egy norlmarisra en is igy csinaltam 27 ezerrt vettem egy komlett deszkát +ki cseréltem a függőket
2019. aug. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen voltam egy szakboltban, és elég meglepő árakkal találkoztam. A baj hogy elég nehezen jön össze már csak 10k is. Mivel most leszek 12es és a lakhatási kívűl MINDENT magamnak kell megvennem és kifizetnem (és nagyon ritkán eszek itthon. Leginkább mert nem érdekel mennyire vagyok éhes egy mocsok állatnak aki anyámra mászott a maradékait nem fogom megenni) mint pl kaja, ruha, telefon, iskolai cuccok... És ezen felül ha bulizni szeretnék az sem olcsó... Nem is fordult elő túl sokszor. És sajnos jó munkahelyet se találtam. Mert ahol jól éreztem magam az keveset adott sok idő ment rá... Ahol még "sokat" kerestem viszonylag kevés idő alatt nem bírtam megmaradni. Pedig nem is vitatkozok másokkal, normálisan beszélek mindenkivel alapból. Szóval pár évet vár akkor ez a dolog is még :) eddig gitárt akartam hiába vettem belefulladtam mert rossz volt a gitár is... Pedig ott nem akartam sajnálni rá a pénzt de majd 2 év alatt 40ezer megspórolt pénzem maradt... Mert 15 éves korom óta van ez. És a suliban viszonylag jól teljesítek, szóval az sem hogy ilyenért lenne. Bocsi a fröcsögésért. Csak rossz hogy még ez is várat magára... Mert ezzel elgurulgatok ha kijutok vele és van rá lehetőség... De utazó eszköznek nem tudom így hosszú távon használni. Köszönöm a válaszokat! Szép napot mindenkinek :)
2019. aug. 27. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!