Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ezzel az edzés...

Szerintetek ezzel az edzés tervvel, ha kitartóan csinálom, tényleg le tudom majd futni az 5 km-t 30 perc alatt?

Figyelt kérdés

[link]


Alapból vékony/normális testalkatom van, szóval plusz kiloktol nem kell megszabadulnom, ami azért gondolom egy hatalmas előny lesz

18 éves lány vagyok



Ha esetleg nem tűnik annyira jónak, mit javasoltok?



2019. aug. 26. 08:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5km 30 perc alatt az teljesen átlagos 10km/h sebességű futás, semmilyen edzésterv nem kell hozzá.
2019. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 subrette ***** válasza:
5 km 30 perc alatt, 6 perces kilométerek. Ez még amatőr szinten is laza tempó. 8 hét alatt a semmiről is fel lehet készülni rá. Nincs túlsúlyod, így akár a 25 percet is megcélozhatod. Menni fog!
2019. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Futáshoz minek edzésterv? Mész és futsz, egyenletes tempó, minél kevesebb megszakítással. 5 km 30 perc alatt egy hét alatt elérhető.
2019. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3 mert nem szoktam és nem is szeretek túlzottan futni (mármint “csak úgy” nem szeretek, ha pl kosarazom, akkor nincs vele gondom, de az alapból más típusú futas 😃 )

És azért kell az edzesterv (legalábbis nekem), mert fontos, hogy kb 30 perc alatt fussak le 5 km-t, mert így egy egyszeri futással (nyilván edzéseket követően) le tudom igazoltatni az egyik tesi félévemet az egyetemen 😃

És nem vagyok az a monoton, hosszútávfutó alkat, ezért nekem nem megy az, hogy addig futok, ameddig tudok, mert tudom, hogy egyszerre úgyse tudok lefutni több kilométert úgy, hogy ne haljak bele, de ha meg kb belehalok, akkor meg elmegy az egesztol a kedvem, ezért szeretném fokozatosan csinálni

2019. aug. 26. 13:31
 5/15 anonim ***** válasza:
#3 ne beszélj hülyeségeket! Miért ne kéne edzésterv? Kell.
2019. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból írtam. Minek egy nagyon kezdő (most komolyan, az első héten 1 perces futások vannak) 8 hetes edzésterv, mikor ugyanazt az eredményt egyszerűen, sokkal gyorsabban is el lehet érni? De nekem aztán mindegy, pazaroljátok a kérdező idejét gagyi edzéstervekkel, ha nektek az jó.
2019. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 ha raerek, minek szenvedjem fel magam 1 hét alatt arra a szintre, amire 8 hét alatt is lehet? 😃
2019. aug. 26. 16:56
 8/15 A kérdező kommentje:
És 8 hét alatt fokozatosan
2019. aug. 26. 16:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Fokozatosság, erről van szó.
2019. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Minek emelted ki a kérdést? Azóta se sikerült lefutni?
2020. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!