Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megérné karate edzésekre járnom?

Megérné karate edzésekre járnom?

Figyelt kérdés
19 vagyok, 188 centi, 115kg. Az utóbbi időben inkább elgyengültem, mintsem erősödtem. Próbálok minden nap tenni azért, hogy fogyjak és erősödjek, és egy barátom ajánlotta a karatét. Lenne értelme elkezdenem annak ellenére, hogy tényleg gyengének érzem magam?
2019. szept. 16. 20:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
62%
Nincs valami box vagy hasonló a közelben.
2019. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
*?
2019. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
A karate egy csodás harcművészeti ág, remek szellemiséggel, ami kellő idő és energia ráfordítása után nagy fizikai és lelki erőt tud adni. De szerintem amíg túlsúlyos vagy, addig ne kezdd el, mert gyorsan el fog menni tőle a kedved, ha nem vagy igazán motivált, csak egy havertól hallottál róla. A hagyománytisztelő edzők ugyanis elég tekintélyelvűek és kemények, márpedig ha az első edzéseken azt érzed, hogy a beledet kihajtották, akkor nem biztos, hogy szívesen mész vissza. Szerintem először picit hozd magad formába, fuss, biciklizz, járj kondizni, és ha már megerősödtél kicsit, akkor gondolkodj el ismét a karatén.
2019. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%
Én kempózni járok.
2019. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Kitartónak kitartó vagyok, ez egyszer biztos, és ezért gondolkodtam el a karantén mert ahogy írta valaki, hatalmas lelki erőt is ad idővel és odaadással. Szoktam futni, de inkabb kocogok par km-t. Meg heti ketszer egy órára lemegywk kondizni. Köszi a válaszokat, negfogadom a tanacsotokat
2019. szept. 16. 22:38
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Rendes küzdősport nincs a közeledben? Inkább az akkor.
2019. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Tiszakanyar ***** válasza:
44%
Valami rendes küzdősportot kezdj el inkább. Box, kickbox, thaibox.
2019. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne ez is rendes küzdősport?
2019. szept. 17. 09:33
 9/30 anonim ***** válasza:
68%

Mert nem az.

Elvétve ütnek fejre, és túl sok a japán tradíciós humbug.

Nem tanulnak meg egy rendeset egyenesen ütni, csak rúgnak, és azt sem valami jól.

2019. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Tiszakanyar ***** válasza:
44%
Kiegészíteném 9-est még annyival, hogy védekezni se tudnak. Ütéseik semmirevalóak, védelmük nulla, az oldalas állásuk miatt az első combra mért köríves rúgás után a hátukra borul mind, mint a büdösbence, rúgásaik éppenséggel nem rosszak, de minden egyéb stílus, amiben van rúgás jobban rúg. Úgyhogy ne karatéra menj. Pláne, hogy fogyásban sem fog segíteni. Egy box edzésen az első 20 perces bemelegítésen többet mozogsz és jobban terheled magad, mint egy 2 órás karate edzésen. Úgyhogy a fogyásodban sem segítene. Szóval jó sok pénzt beleölnél a majdnem semmibe. Valamint a karate köztudottan térdpusztító, túlsúlyosan pedig végképp az. Úgyhogy mindenképpen keress mást. Egy box, thaibox, kickbox tökéletes lenne neked. De én inkább a boxot ajánlom.
2019. szept. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!