Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg semmit sem ér a...

Tényleg semmit sem ér a megfelelő étrend mozgás nélkül?

Figyelt kérdés

Nemrég kioktattak, hogy mozgás a legfontosabb, ha fogyni akarunk, az étrend másodlagos. Nem mintha fogyni akarnék, mert vékony szálkás férfi vagyok, de az elhízás téma került elő munkahelyen.


Azért sem tudom ezt elhinni, mert régóta edzek, és volt, hogy csak az étrendemen változtattam, az edzésen semmit, mégis feljött 4-5 kg izom pár hónap alatt. Nálam legalább 80%-ot számít, hogy mit eszek. Sőt, amikor kevesebb felszívódást gátló, gyulladást okozó ételt eszek (gluténos dolgok, tejtermékek etc.), akkor mintha jobban épülnének az izmaim.


Akivel vitáztam, azzal érvelt, hogy mozgás mellett nem tudnak ennyi annyit és nem fognak pótlékként gondolni az evésre. Én pont ellenkezőjét tapasztalom sok elhízott futó nőnél, hogy alig-alig fogynak, és ha hazamennek, egyből falni kezdenek. Meg hogy mindig lehet többet mozogni, amikor a ételeket nem lehet már hova szűkíteni, és ha kis deficitre szűkítjük az étrendet, akkor hiányozni fognak ételek.



2019. szept. 19. 11:08
 1/2 MadSeal ***** válasza:
Igen, a kaja sokkal fontosabb. A mozgás inkább kiegészíti, könnyíti a diétát. A legjobb a kettő egyszerre, de pl. ha a kaja rendben van, de nincs sport, akár milyen nehéz is lesz a dièta, működhet. Míg ha nincs rendben a kaja, de a sport igen, az nem fog működni, esetleg kezdetlegesen egy kórosan elhízott embernél.
2019. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Maratonra való felkészülés alatt híztam öt kilót! Úgyhogy a mozgás csak kis százalékban használ. Megerőltető mozgás után ráadásul farkaséhessé válhat az ember.
2019. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!