Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme így lefutni egy...

Van értelme így lefutni egy félmaratont?

Figyelt kérdés
10k-t már sokszor lefutottam, legjobb átlagom 6:18/km. Sikerült múlt héten 7:20-as átlaggal 15km-t lenyomni, de kicsit megfájdult a hasam, és abbahagytam. Úgy gondolom, hogy egyébként menne a 21km is, de nem tudom van-e így értelme. Tudom, hogy lassú, de nagyon szeretném megcsinálni, csak hogy tudjam, hogy sikerült. Vagy nem olyan lassú?

2019. szept. 30. 11:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
3%

"mégis ki mondaná azt hogy "nézd, két órája fut, de milyen csicska hogy csak 7,5 perces kilómétereket nyom"."


Pl ÉN



A 7:30 iszonyat gyenge, rossz eredmény. Ettől sebki nem fog hasra esni de még csak elismerést se érdemel.

Kb olyan mint amikor a 185 centis 60 kilós vézna gyerek 3 hónap konditerem után izomtrikóban feszít...

2019. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
94%

8:

"Azért nem mozognak az emberek mert igénytelen, lusta dögök."


Ami egy struccválasz, és nem a valódi ok. Én is baromi lusta vagyok pl. kitakarítani, halogatom amíg lehet, vagy lusta voltam egyetemista koromban tanulni is. Amiben motivált vagyok, abban viszont nem vagyok lusta. Az emberek így működnek. Pl. Belgiumban a lakosság 80%-a rendszeresen mozog, nálunk 10-20% talán. Nem, nem azért, mert a magyar egy lusta nép, hanem a felfogás teljesen más. Belga kollégákkal dumáltunk, kiderült semennyire nem követték az olimpiát, még az akkori foci világversenyeket sem. Az országuk 1 ezüstérmet szerzett az olimpián, ellenben a munkatársak mind-mind fitt emberek voltam, volt aki judozott, volt aki edzőterembe járt, de olyan is, aki inkább hétköznap is legalább 3 órát gyalogolt, mert az alacsony intenzitású mozgást kedvelte.


A kérdezőnek meg nagyon jó motiváció, hogy lefussa az első félmaratonját, akkor is ha 7 percesnél lassabb lesz a tempója. Mellesleg életkorát, nemét, előéletét sem tudjuk, ezek hiányában az a ha majd 1 óra alatt lefutja a 10 km-t simán csak találgatás, egy huszonéves férfinak akinek volt némi sportoló múltja gyerekkorában az az első hónap edzés után is nevetségesen könnyű, míg egy 40-es, sportoló múlt nélküli nőnek akár egy évnél is edzés is lehet eljutni odáig.


Emellett pedig a 10 km idejének javítása nemtől és kortól függetlenül igényel 10 km-esnél hosszabb edzéseket is. Legálabbis ha komolyan gondolja, és nem csak az a cél, hogy 2 hónap múlva 10%-al gyorsabban lefussa, aztán ennyi volt. Aki meg 15 km-t rendszeresen lefut, annak a 21 egyszeri lefutása nem kell, hogy gondot jelentsen.

2019. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
A Vivicittán a záróbusz a 2:45-ös iramfutó után jön, tehát nagyjából 7:50-es átlagnál jön. Ha tavaszig készül a kérdező készül, akkor ennek a veszélynek a közelében sem lesz, de egy késő őszi félmaratonon is teljesen reális, hogy nem éri utol.
2019. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

11:

Nyilván le lehet nézni a kezdőket, csak attól neked sem lesz semmivel sem jobb. Én veled ellentétben csak örülni tudok, ha minél többen futnak, akkor is ha egyelőre csak olyan tempóban, mint a kérdező.

2019. szept. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
13%

Tévedés, ismét!


Nem nézem le a kezdőket. A 7 perces totyogós divat futókat nézem le. Akik az összes nag futó"versenyen" ott vannak lefutják (sétálják) őket, aztan büszkélkednek az éremmel, mert érem mindenkinek, a legutolsó féllábúnak is jár!


Közben a teljesítmény az a nullához közelít.

Jó egy döglött lajhárjoz képest egész jó...

2019. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor kocogd le. De mondjuk én nem értek a futáshoz, hogy pl végig tudnád-e futni a te fizikai adottságaiddal leülés nélkül a távot.

Ha úgy érzed, menni, fog ,szerintem csak akkor vágj bele.

Szóval ne legyenek kételyeid.

De mondom,nem értek a futáshoz, meg hogy hogyan kell beosztani az energiákat.

2019. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lefuthatod, de kb. fél év múlva. Addíg még sokat tudsz fejlődni.

Te döntöd el hogy mit csinálsz, én úgy vagyok vele, hogy szükségem van arra hogy teljes biztonsággal, felkészülve álljak rajthoz, így mindenképpen lefutom a célzott távot, legalább egyszer. Ez megnyugvással tölt el.


De te magad írtad, lefutottad a 15km, fájni kezdett a hasad, abbahagytad.

Versenyen nem lehet abbahagyni, vagyis lehet, de gondolom nem az a cél, hogy feladd.

Szerintem készülj fel rendesen, hogy jó élmény legyen a verseny.

2019. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 BRUTAL TV ***** válasza:
43%
nincs
2019. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
De én teljes mértékben lesz*rom a versenyeket. Magamnak futok városon kívül a természetben.
2019. okt. 1. 03:05
 20/27 anonim ***** válasza:
80%

Akkor meg nem mindegy mennyit futsz?

Fussál amennyi jólesik oszt jónapot. Mit foglalkozol ilyen hülyeségekkel, hogy táv, tempó?

2019. okt. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!