Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő alatt...

Ghjj kérdése:

Szerintetek mennyi idő alatt lehet elerni egy 13:00 percszintre 16 percről? Futás és ezalatt 3,2 km-es távra gondolok?

Figyelt kérdés

2019. okt. 1. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok idő alatt
2019. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy nagyjából 5 perces kilométerekről 4 percesekre kell gyorsulnod. Ez azért már az a sebesség, ami nem jön egycsapásra, hacsaknem vagy extra tehetséges vagy nincs valami futással kapcsolatos sportmúltad. Egyéntől függ milyen hamar tudsz fejlődni és egyáltalán el tudod-e érni ezt a sebességet, de hónapok kellenek szerintem minimum egy ilyen gyorsuláshoz.
2019. okt. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy, és ráédzel, fog menni, de ha már 30-40, akkor nehezebb. A négyperces tempónál szétsülnek a csontjaid :D
2019. okt. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én olyan 1 évre tippelnék. Nekem hasonló tempófejlődés 5km-en kb. 3-4 évbe telt hobbiszintű futás mellett, de én már idősebb vagyok. Ha rákoncentrálsz, rendesen és rendszeresen edzel, valamint ha fiatal vagy és még növésben, akkor lehet talán akár 6 hónap is.
2019. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Meton ***** válasza:
Ha most kezdtél el futni, akkor gyúrjál rá. Ha 16 percet futsz edzés nélkül, akkor hamar el fogod érni kemény edzéssel a 13 percet. Persze ez főleg alkati kérdés, de 16 perc edzés nélkül még 20 évesen is szép. Elsőre a technikád kell feljavítani, a fejedben kell rendet rakni. Ha ez meglesz, akkor elérsz egy olyan szintet, ahonnan már tényleg csak kemény edzéssel jutsz előbbre, vagy úgy se. A csontozatnak meg kell erősödni, ez mondjuk fél év legalább és sok-sok fájdalom. De az érrendszer mindent be tud korlátozni, ezt pedig csak helyes táplálkozással lehet kitolni.
2019. okt. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!