Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással lehet fogyni?

Futással lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Három hónapja elkedztem kondiba járni, mindennap (kivéve szombaton) 1-2 órát edzettem, le is ment szépen 13 kiló. Persze az étkezésem rendben van mellette, sok fehérje, zöldség, gyümölcs, zab, napi 1400 kalóriát eszek. Viszont anya nem enged semmit se sportolni mostantól, kitiltott a kondiból is, nem fizet semmilyen edzést se nekem, mert szerinte átestem a ló túloldalára (ami egyáltalán nem igaz) úgyhogy arra gondoltam, ha naponta lejárok egy közeli futópályához és elkedzek futni, plusz itthon hasizomgyakorlatokat csinálni, formálódok és nem hízok vissza. Tanácsokat szeretnék kérni tőletek, hogy hogy kedzjek neki, mennyit fussak,stb (: és az is érdekelne, hogy ki mennyit fogyott, formálódott vele. 170 cm/60 kg vagyok, még olyan 5 kilót szeretnék leadni közben pedig formálódni persze. Meg még azt is szeretném megkérdezni, hogy ugye nem fogok így visszahízni, ha nem kondizok, de elkezdek futni? :/

Előre is köszönöm a válaszokat! (:



2019. okt. 7. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan 50 év körüli férfit, aki rendszeres futással fogyott 90+ kg-ról 75-re, és évek óta tartja a súlyát (meg továbbra is fut). Szóval lehetséges, persze alkati különbségek lehetnek. Fiataloknak még könnyebb, gondolom te még nem vagy 50, ha anyuval kell megbeszélned a dolgot :-)


Ami kritikus, az szerintem nem maga a fogyás, vagyis a testsúlycsökkenés, hanem hogy miből fogsz fogyni. A futás nem igazán segít megtartani az izmokat (de persze ha nem vagy nagyon izmos, és gondolom nem, akkor ez még nem jön elő, csak testépítőknél inkább). De pl. abból a szempontból tök jó a futás, hogy javítja az izmok inzulinérzékenységét, így alacsonyabb lesz az inzulinszinted, ami segít a fogyásban.


De a te esetedben szerintem még jobb lenne, ha azt beszélnéd meg anyuddal, hogy többet eszel, és inkább izmosodsz, nem fogysz tovább. Tehát a következő három hónapban annyit eszel, hogy ne kerülj 60 kg alá - de ettől még persze a testzsírarányod csökkenhet, tehát vékonyabb, formásabb lehetsz, hiszen 1 kg zsír több helyet foglal, mint 1 kg izom. Talán azzal a feltétellel anyu is belemegy a dologba, ha csak akkor fizeti neked a következő havi bérletet, ha még mindig legalább 60 kg vagy (vagy amennyiben megállapodtok).

2019. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Sajnos anyámmal nem lehet ezt normálisan megbeszélni, akárhogy könyörgök neki, sehogy se enged el semmilyen edzésre se, kondiba se...pedig nagyon szerettem csinálni, ez volt a legjobb dolog az életemben mostanában, de ezt is elvette tőlem :/ viszont a sulimban vannak spinning gépek,és az ofő azt mondta, hogy nyugodtan használhatnám azokat, ha tényleg nincs más választásom. Szerinted a spinning és a futás váltogatásával (napi 1 óra) tudnék egy kicsit fogyni még + formásodni? Még jöhetnek tanácsok, mert eléggé szükségem van rá most...
2019. okt. 7. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:
170 centihez a 60 kiló már eleve vékony, de most ettől tekintsünk el. Én (34/F) 83-ról 67 kilóra fogytam spinninggel. 6 éve csinálom, emellé 3 éve elkezdtem futni is, szóval ezt váltogatom. Azóta semmit nem hízom, pedig a kajára annyira nem figyelek oda. Ha komolyabban elkezdesz kardiozni (spinning/futás), akkor a szénhidrát beviteleden és az 1400 kalórián emelni kell, mert ezek nagyon kalóriaigényes sportok. Megfelelő CH bevitel nélkül pedig elkezdik az izmokat felemészteni, hamarabb nyúlnak a glikogén raktárakhoz, mint a zsírhoz. Persze ez nem azt jelenti, hogy 5 km futás után, ami kb 300 kalória, be lehet verni egy családi pizzát :) De pl a zab, amit írtál, az jó dolog. Kérdésedre röviden válaszolva, igen, lehet fogyni a futással, mivel az egyik legmagasabb kalóriaigényű sport (7-800 kcal/óra), de mellette nem szabad koplalni, mert az többet árt mint használ.
2019. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, ezzel most nagyon sokat segítettél! :D És szerinted még mit kéne ennem? Reggelire zabkását eszek 2 almával, tízóraira egy almát, ebédre főtt csirkemell (ritkán halat is) párolt zöldségekkel, vacsorára ugyanezt. Még milyen ételt lenne érdemes beiktatnom?
2019. okt. 8. 05:40
 5/5 anonim válasza:
170 centihez a hatvan kiló az semmi!
2019. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!