Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot válasszak?

Milyen küzdősportot válasszak?

Figyelt kérdés
Közel 10 éve gyakorlom a judot, emellett 5 éve a birkózást, az utóbbi időben viszont elkezdett érdekelni az MMA világa. Ugyan alkalmanként bokszoltam egy ismerősömmel, párszor voltam is ökölvívó edzésen,de ez bőven kevés lenne. Milyen álló küzdősport lenne az, aminek az edzésével nem tűnnék sutának később az MMA edzéseken?

2019. okt. 16. 23:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam: a napokban töltöttem a 17-et.
2019. okt. 16. 23:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Thai box vagy kickbox. Attól függ milyen a stílusod.
2019. okt. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sincs. A sima box és a thai box között gondolkodom. Az előbbin azért mert gondolom ha csak a karjait használja az ember azt hatékonyabban tudja tanulni viszont nem igazán van lábtechnika a mozgáson kívül. A thai boxon meg azért agyalok mert ugyan sokkal több a technika, kevesebb dologra tudok igazán fókuszálni, de legalább megtanulok jókat rúgni, egy chlincből meg akár ki tudok kényszeríteni egy földharcot is. Sajnos nem tud az ember mindenből tök jó lenni a földharc jól megy, gyakoroltam sokat olyanokkal akik mma-ban otthon vannak vagy bjj-ra járnak, ők is elismerték hogy földön már nagy gondom nem lesz. Eddig úgytűnik hogy mindenképp a földharc lesz az otthonom de nyilván az álló bunyóra is fel kell készülnöm hogy ne verjenek laposra :D
2019. okt. 17. 07:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként két év múlva érettségizem, mert jártam nyelvi előkészítőre, félévtől szeretnék kezdeni valami álló harcot tanulni a judo vagy a birkózás mellett, egészen érettségi esetleg még az érettségi utáni nyarat is rá áldozni utána mma edzés, lehetőleg valami földharcos edzéssel kiegészítve (előnyben réazesítve olyat ahol nem GIben kell edzeni hogy szokjam az mma stílust ott is).
2019. okt. 17. 07:48
 5/8 anonim ***** válasza:
thai box / kick box
2019. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ heti hány edzést tervezel.

De akiket ismrek és elég zorallba nyomták náluk ilyesmi volt a feosztás-

H-tájbox

K-bjj

Sz-tajbox

Cs-bjj

P-ökölvívás

Szo-bjj

2019. okt. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6/6

Sajnos az iskola miatt max heti 4 edzés, ha nyári szünetben is vállalnak, akkor mehet az 5. Jelenleg most így néz ki:

Hétfő:judo kedd:birkózás szerda:szünet csütörtök:judo péntek:birkózás

És amit szeretnék (remélem lesz így lehetőség)

Hétfő: thaibox (valószínű ez lesz)

Kedd: birkózás

Szerda: szünet

Csütörtök: judo

Péntek: thaibox


Később (ugye 2 év múlva) pedig már szeretnék mma edzést, úgy, hogy heti 2 mma, ha van ilyen opció akkor 1 no-gi grappling és egy ökölvívás. Habár ez még távol van, de az a félelmem hogy a 2 harcmodort nehezen fogom tudni egybetenni.

2019. okt. 29. 07:31
 8/8 anonim válasza:
Na és azóta, hogy sikerült?
márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!