Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthon mit sportoljak? Szobake...

Otthon mit sportoljak? Szobakerékpár hatásos alakformálás esetén?

Figyelt kérdés

Szia(sztok)!:)

Úgy érezem, eljött annak az ideje, hogy letegyem a nasit. Elég egészségtelen ételt és italt vittem be a szervezetembe. Szeretnék egészséges életmódra átállni... Na de hogy? Az iskolának köszönhetően 8-9 órakat ülök a padban, hazaérek 16:00 körül és csak ekkor tudok rendes főtételt enni. 4-5 óráig meg csak 2 szendvicsen élek. Valahogy megpróbálok ezen (is) változtatni..:D De visszatérve a kérdésemre:

Tanulás mellett nem igazán van időm edzésekre járni, a kondi bérlet meg a szüleimnek egy kicsit drága-> ezért nemrég elővettük az öreg 10 éves szobakerékpárunkat.:) Mennyit érdemes rajta tekerni úgy, hogy fogyjak és az alakomat is formálja? A popsimat és a vádlimat (esteleg a combomat...?) izmosítja leginkább?

(Max. 5 kg felesleg van rajtam.)

Előre köszönöm a válaszokat!

/L



2019. okt. 21. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

A 10 éves szobakerékpáron biciklizéstől nem fogsz fogyni. Nem azért mert 10 éves és csak újon lehet, de valószínűleg az a fajta amin felegyenesedve ülsz, van rajta 1 vagy 2 sebességi fogkozat és kényelmes nagymama-tempóban tudsz rajta tekerni.

Ha fogyni akarsz, akkor meg kell magadat erőltetni, megizzadni a tempótól, tekerni nehéz fokozaton is néha, stb. Nézz meg a youtube-on egy igazi "szobabiciklis" (spinning) edzést. Pl. https://www.youtube.com/watch?v=4Hl1WAGKjMc

Ha ilyet tudsz a régi szobakerékpáron, akkor fogyhatsz.

2019. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

7 evvel ezelőtt 130kg voltam, most 75 vagyok és maratonokat futok.

Az első 40kg-ot egy szallagfékes 1000éves 3000+házhozszállításért vettem neten használt szobabringával es persze megfelelő étrenddel tettem... Bármivel lehet fogyni amivel sokáig lehet mozogni...

Mai eszemmel en egy step padot ajánlok otthonra.

Nem zörög, 0 zajjal jár, fellépsz, lelépsz, fellépsz lelépsz... Közben megnézel egy filmet.

Garantálom 1 óra alatt pocsolya lesz alattad, és ha az étrended indokolja, akkor fogyni is fogsz.

2019. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésed fele önsajnáltatás..legtöbben 8-10-12 órákat dolgozunk, esetleg család mellett próbálunk edzeni. Suli mellett napi 2-t edzettem gond nélkül. Szedd össze magad és változtass.

Kezdetnek jó a bicikli is de kismillió edzéses videó van a neten amihez nem kell eszköz.

2019. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Én is diák(lány) vagyok. Nyáron kezdtem el fogyózni. 75kgval kezdtem most vagyok 64kg. Amikor otthon voltam nyáron egyszerűbb volt megoldani az étkezésem, de akkor is dolgoztam délelőtt. A reggelim általába egy zabkása volt a melóba szoktam már megenni, mert 5:30kor keltem és amikor adértem 7re akkor ettem meg. Ez sulinál is ugyan így van mindig első óra előtt eszem meg. Hidd el nem nehéz kibírni kajálás nélkül. Nekem is 7-8-9 óráim szoktak lenni egy nap. Ebédre vinni szoktam magamnak azt a kaját amit csináltam magamnak. (Saláta, csirkemell, tortilla stb) ezt általában ebédszünetben eszem meg. A következő étkezésem már otthon van. Ez mellett szobabicikliztem otthon. Nekem olyanom van ahol 8 fokozat van. A 4essel kezdtem. Kezdetekben 20 percet alig birtam ki. Utana rutinna valt az 50. Mar tul konnyunek ereztem es valtottam az 5.re. Jelenleg azon is 40-50percet tekerek. Otthoni abs edzeseket is szoktam csinalni, de abbol keveset. Szerintem a szobabicikli jo fogyasra, viszont nekem a seggem nagyon lement tole. Konkretan alig van. Nem tudom hogy csak en vagyok e ilyen tipus, de ha nem akarod h a segged elvesszem akkor annyira nem ajanlom.😅 ha megis csinalnad mellette csinalj guggolast vagy ilyesmi en is most ezzel probalok segiteni a seggemen. A hasam viszont nagy maradt vagyis nem sok valtozast latok rajta. Pedig abbol akartam a legjobban.
2019. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia! Időhiány esetén két egyszerű, dr nagyszerű módszer, röviden írom csak le, olvass utána. Első: Kayla Itsines - BBG program (bikini body guide). Ez gyakorlatilag heti 3x 28 perces edzést tartalmaz, amihet nagyrészt nem kell semmi csak Te magad és otthon is végezheted. A program javasol még mellé kardiót és nyújtó gyakorlatokat is, melyek szintén nem többek 30 p-nél. Rengeteg embernek bevált, nézz csak utána!

Második: Ha már van egy alap kondid (ha nincs, kezdj intenzív gyaloglással majd kocogással, futással), a HIIT edzések. Jelentése high intensity interval training. Szintén nem vesz igénybe többet fél óránál, viszont zsírégetésre, állóképességre a legjobb ami létezik. Lényeg a rendszeresség. Szintén az esetek többségében nem kell hozzá eszköz, mert sokféle mozgásformánál alkalmazható.

2019. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)
2019. okt. 25. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!