Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai box vagy kempo?

Thai box vagy kempo?

Figyelt kérdés
Olyan küzdősportot keresek, amelyik életszerű. Sok keresgélés után erre a kettőre szűkült a kör. Értem én, hogy az önvédelemhez éveken keresztül kialakított reflexre van szükség, ettől függetlenül az a kérdésem: melyik alkalmasabb arra, hogy a való életben meg tudjam magam védeni?

2019. okt. 27. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megvédeni mindkettővel megtanulod magad bőven elég szintre.

Arra menj amelyiken több edzés van egy héten, és közelebb van!

2019. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

A thai box a leg űtösebb, ha sokat jársz edzeni akkor nagyon erős lessz az ütésed, rúgásod, térded, könyöked, és nagyon bírni fogod az ütést.


Az egyik unoka tesóm oda jár, és rendkívül kemény lett tőle. Amúgy többször el törtek az orrát azt hozzá teszem.

2019. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Thai Box.
2019. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a thai boxot preferálnám, de nem azért mert kifejezetten jobbnak tartom, hanem mert kempóban sok a változat és a kókler is, a thai boxszal pedig nem nagyon tudsz mellé nyúlni. A mi egyesületünkben is van kempo edzés, előttünk szoktak edzeni, állóharctól kezdve, földharcon át, gáncsig mindent tanulnak. Ebből én úgy vettem le, hogy a kempo az sokmindent jelenthet. Olyan kemporol is hallottam már, ahol csak állóharc van, olyanról is, ahol csak pepecselnek.
2019. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legzoralabb alvilági ütő és fenyítő emberek általában bokszolók voltak.


Amúgy meg nem kell az önvedelemhez mittudom én milyen evekig csiszolt reflex.

Az önvedelem alap logikáját kell felfogni és megérteni miszerint az önvedelem megelőzést támadást jelent nem vedekezést.

2019. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Kempó és Thai box (én thai boxra járok) attól függ melyikben érzed magad otthonosabban nekem a kempó nem tetszik :) és a Thai Box többre is meg tanít SZERINTEM
2020. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
BOX!
2021. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!