Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsúlyos edzés?

Saját testsúlyos edzés?

Figyelt kérdés

117 kg vagyok, lány.

Már 17 kg-t fogytam, jól megy a fogyókúra.

Pár napja elkezdtem planket, könnyített fekvőt csinálni, és resistance banddel még pluszban bicepszre és tripeszre gyakorlatokat csinálni.

Jól sejtem, mivel sokkal több a súlyom mint egy átlagos embernek, ezért nekem gyorsabban is lesz szembetűnő változás?

Megvan az elszántság, de azt akarom hogy így is maradjon,ehhez pedig jó lenne tudni kb mikor jutok el arra a szintre hogy mondjuk egy szabályos fekvőt meg tudjak csinálni?

Köszönöm előre is a válaszokat



2019. okt. 28. 18:04
 1/7 A kérdező kommentje:
*tricepszre
2019. okt. 28. 18:06
 2/7 anonim ***** válasza:

84 kiló vagyok, több mint egy éve heti kétszer járok kettlebell edzésre, ahol többek között saját testsúlyos erősítés is van, mint pl. fekvőtámasz is. Na én még egyet sem tudok szabályosan, könnyítettből is maximum ötöt.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy kitartás, és ne keseredj el, ha fél év múlva sem megy a fekvő. Sokáig tart, sajnos.

2019. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
A sima fekvőt is próbáld, csak negatív szakaszokkal (kinyomás nincs, csak lassan leengeded magad, feltápászkodsz, aztán megint). Nekem ez a módszer a húzódzkodásnál nagyon hamar meghozta az elegendő erőt, hogy felfelé is szabályosan menjen.
2019. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A jól megy a fogyókúra az mit takar? Csak diéta vagy futsz is mellette? Ha nem futsz akkor első körben arra fektetném a hangsúlyt mert az mindent átmozgat legalább heti 2x 5km laza kocogást tegyél bele, mert az égeti a zsirt. Ha a futás mellett van időd akkor edz. Minél nagyobb a tömeg a hasadon/testeden annál rosszabb a fekvő és hogy nem tudod megcsinálni, valamint nézz videót hogy helyes a fekvő mert amit általános iskolában csináltunk az nem biztos hogy jó...
2019. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én pont nem ajánlanám a futást első körben. Magasságot nem írtál, de gondolom ez a 117kg még mindig bőven sok. Így még gyorsan ki tudod készíteni az ízületeidet. Ha jól meg a diéta, az tök jó. A kaja a legnehezebb része. 70%-ban azon múlik, azt szokták mondani. Kevesebb kalóriát viszel be, többet mozogsz. Jók ezek a könnyített gyakorlatok, meg amit írtak előttem, lassú negatívok, és nagyon sok sajáttestsúlyos gyakorlat van,ha kicsit utána olvasol, videókat nézel.

A mindennapokban is próbálj +dolgokat hozzátenni. Pl pici lépcsőzés, nem ülni pl buszon, egy megálló legyaloglása, kocogás. Aztán még többet fogysz, mehet a futás is. A súlyveszteség miatt a gyakorlatok is sokkal könnyebbek lesznek, te meg erősebb.

Kitartást!

2019. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy ha van lehetőség, próbáld ki az aquafitnesst. Szerintem szórakoztatóbb az úszásnál, és pont a nagyobb testsúlynál jót tesz az ízületeknek, ha a vízben ugrálsz a szárazföld helyett.
2019. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem mindegy, hogy hány centihez....


Amúgy bi/tricepszre miért nem csinálsz sima karhajlítást súlyzókkal? Feldobsz EZ-barra 30-40 kilót, csodákra képes, hidd el!

2019. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!