Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kéne ismét belekezdenem...

Hogyan kéne ismét belekezdenem a lovaglásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már közel 7 éve annak, hogy nem lovagoltam. Előtte is csak 1 évig lovagoltam rendszeresen. (heti 2-3 alkalom)

Elköltöztünk egy másik országba és ezért nem folytattam, meg akartam ismerni a környezetet. Majd egy balesetem miatt (Ami sajnos maradandó) nem tudtam sok ideig akár biciklizni is a fájdalom miatt. Mostanra ez a fájdalom mindennapi, már hozzá szoktam és ismét lovagolni akarok.

Futószáron kéne ismét kezdenem? Vagy mehetek egyből anélkül? Jön a kérdés, hogy én hogyan érzem... olyan régen voltam ló közelében, hogy nem vagyok biztos magamban, de valahogyan az az érzésem, hogy menne. De félek, hogy a tartásom vagy egyéb dolog lenne rossz.

Szerintetek?

Már kinéztem lovardát is és arról is szeretnék kérni véleményeket.

Pesterzsébeti lovasiskola, mártírok útján található.

Valaki jár oda? Milyenek a lovak és az edzők?

(a lovak azért érdekelnének, mert én olyanokon tanultam, akiknek megvolt a saját stílusuk, valamint vadabbak is voltak és máshogyan kellett megülni őket. Sajnos egy versenyem alkalmával ültem olyan lovakon, ahol az összes ló cudar, de ugyan úgy viselkedtek, mint a zombik és nem szeretnék ilyen lovak közé kerülni.)



2019. nov. 19. 05:09
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
Azt az edző dönti el milyen szinten vagy ès hogy fogsz lovagolni, nem te. Nem is èrtem miből gondolod, hogy te fogsz vàlasztani, ez nem ìgy megy, a lovaglàs balesetveszèlyes, nem csinàlhatsz azt, amit akarsz.
2019. nov. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

7 év kihagyás után én bárkit futószárra vennék, már csak egy gyors felmérés/ülésjavítás miatt is, aztán ha valóban annyit nem felejtett, mehetne.

A lovardát és az edzőket nem ismerem, de így ránézésre a tipik sittes lovarda, lepukkant és lehangoló.

2019. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!