Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik edzésforma a jobb, ha...

Melyik edzésforma a jobb, ha lehet ezt mondani, vagy melyik edzésformát érdemesebb alkalmazni?

Figyelt kérdés

Szóval futó vagyok. Nem tudom, hogy a távolság alapú edzések vagy az idő alapú edzések a jobbak. Mik a tapasztalatok? Ti melyiket ajánljátok?

Hallottam olyat, hogy a tempofutások azok inkább idő alapúak legyenek viszont az intervalok, résztávok meg táv alapúak. Viszont én eddig nem nagyon láttam vegyes edzéstervet. Ti milyen szisztémában edzetek? Én jelenleg táv alapú edzésterven vagyok, de kipróbálnám az idő alapút vagy a kevertet is, csak nem tudom, hogy mennyire hatásos.(egy ilyen megtervezése nyilván macerásabb:D)



2019. dec. 26. 20:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy a saját nyomorod másra vetíted ki.:D

Én mindenesetre szeretnélek az emberségre biztatni a következő válaszodnál.;-)

Nyilván te egy futóexpert vagy és véletlenül sem onnan tudod, amit tudsz, hogy megtanultad mástól... Neeeem... Te nyilván így születtél! Mindenki más aki szeretné képezni magát és kevesebbet tud, az meg vesszen meg, de a te hatalmas nagy tudásodból senkinek sem juthat. Biztos nagy múltú sportoló/edző vagy! És nagyon sok eredményt felmutathatsz. Vagyis gondolom, onnan kaptál ekkora bátorságot, hogy leidiótázz másokat, véletlenül sem a névtelenség miatt lett hirtelen ennyi vér a pucádban. Gondolom a szemembe is mondanád, ha úgy van.:D

2019. dec. 26. 21:45
 2/5 A kérdező kommentje:

Upsz, úgy látom törölték az első választ, pedig...

Csak az érthetőség végett, azt írta az első válaszoló, hogy egy idióta vagyok s fingom sincs a sporthoz és, hogy ne használjak olyan tudományos szavakat, mint a szisztéma meg edzésterv, mert nem tudom mit jelent.

2019. dec. 26. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kb mindegy :) Ha most azt írják, fuss egy órát, vagy azt írják, fuss 12 km-t, kb ugyanaz, plusz minusz 1 km mondjuk. Amúgy én is úgy láttam, hogy inkább idő alapút szoktak írni edzéstervben. De a lényeg úgyis az, hogy fuss. Én magamtól szoktam kitalálni, hogy épp mennyit futok, de ez az aktuális közérzetemtől, fáradtságomtól is függ. Futóedzések közé be szoktam iktatni keresztedzés gyanánt spinninget, hogy ne mindig ugyanaz a mozgás terhelje a lábamat, így kisebb a túlterhelés okozta sérülésveszély. Mondjuk így néz ki egy hét: 13 km - spinning- 10 km (résztáv) - spinning - 8 km -22 km - pihi. Következő héten mindenből egy kicsit többet. Aztán meg egy ennél kicsit lazább hetet. És ezek a ciklusok ismétlődnek.
2019. dec. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem arra kell figyelni néha, hogy például ha azt látod, hogy 10x1000 m gyorsat kell futni, az egy elit atlétának kb 10x3 perc, mig egy gyenge futónak 10x6 perc. Az atlétát nem viseli meg a 3 perc megeröltetés, mig a másikat a 6 perc megeröltetés megviseli. ezért néha jobb percek után dolgozni, nem pedig távok után.
2019. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tavalapuval futok ket legendasan eros kutyaval :D

Az elozo kutyaval sprinteket tettem a futasba,de veluk meg nem tudtam megertetni. Sokszor van tomeg a futouton meg fagy es csuszik.

2019. dec. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!