Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzőteremben lévő konfliktust...

Pszicho88 kérdése:

Edzőteremben lévő konfliktust ti hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mai napon történt velem az egyik edzőteremben, hogy 2 padnál is edzettem. Az egyik pozitív fekpad volt és tárogattam rajta, a másik sima pozíciójú pad és ott egy másik gyakorlatot végeztem szuperszettben. Épphogy átmentem a másikhoz és nekifogtam a gyakorlathoz, jött egy magas, izmos, nagyobb darab srác és agresszívan kihúzta magának a padot, a súlyt pedig visszatette a helyére, aztán rám nézett és meg szúrós szemmel ránéztem, addig ameddig ki nem tért a tekintetem elől. Úgy is mondhatnám, hogy szándékos provokációról volt szó és erőfitogtatásról.

Aztán rá egy fél órára odament egy edzőhöz és gondolom úgy állította be a dolgot, mintha én nem tettem volna vissza a súlyt a helyére. Később az edző mondta nekem, hogy ha végzek tegyem vissza a súlyt a helyére. Mondtam neki: rendben és később vissza is raktam.


Jó pár éve járok terembe és tudom a rendet, mindig visszapakolok magam után. Ti mit tennétek hasonló szituban? Elméletileg odamehettem volna gyorsan és mondhattam volna neki, hogy még végzem a gyakorlatot, de mivel agresszív és bunkó stílusban kihúzta a padot, így nem volt kedvem vitázni vele és féltem a következményektől, mivel ő ott sok mindenkit ismer a teremben. Ki hogy oldana meg ilyen szitut?


Köszönöm a tippeket.



2020. jan. 8. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg félreértette a szitut és ez az egész azért volt, mert azt hitte, hogy egy újabb gyökér vagy, aki ba.zik elpakolni maga után. Csak szólnod kellett volna, hogy bocsi, de még dolgozom ott.
2020. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a választ. Lehet, hogy így volt, valószínű. Ha nem olyan ordenáré stílusban húzta volna ki a padot és rakta volna vissza a súlyt, még szóltam is volna neki, de úgymond berontott a terembe és már akciózott is, nm érdekelte, hogy esetleg vannak még rajta kívül is a teremben. Ráadásul épp rám nézett, tehát ergó pont amiatt jött be, mert engem látott. Régóta, évek óta nem futottam még bele ekkora tahóba, de ma kifogtam. Legközelebb gyorsabb leszek és lereagálom, odaszaladok és a képébe mondom az igazat, hogy még ott vagyok és na pakolásszon.
2020. jan. 8. 22:47
 3/10 A kérdező kommentje:

Ami még furcsa volt, hogy ugyanez a srác szembe állt velem és elkezdett húzódzkodni, de kb 6 nál már ki is fúlladt.

Sajnos a teremben egyébként igen sok a sznob, arrogáns, nagyképű tag és valószínű 1-2 rosszakaró embert én is bevonzok a szűrós, lenéző tekintetemmel. Ha egy embernek van jelleme és nem alacsonyodik le a vihorászó, nagyképű többséghez, hanem magában elvan, előbb- utóbb úgyis szembekerül az irigyeivel, gyűlölködőivel, akik próbálják kikezdeni.

2020. jan. 8. 23:01
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem volt egy olyan esetem mikor legelsőnek mentem a konditerembe, ez egy kis terem itt minden gépből csak egy db volt. Szóval a nőci 4 gép között ingázott össze vissza majd mikor elment onnan amit én kinéztem odamentem elkezdtem csinálni a gyakorlatot majd jött a nő vissza és elkérte a gépet.

Ez alapból egy kis terem volt tényleg mindenből 1 gép volt erre ő egyszerre négyet akart befoglalni.

Igaz szó nélkül odaadtam neki de mi értelme egyszerre több gépet lefoglalni és ide oda ugrálni.

Szerintem egyet kezdj el azon csináld végig a gyakorlatokat majd ha végeztél menj a következőre. Az megint más ha később visszatérsz megint ugyanarra de az, hogy egyszerre több gépet foglaljon valaki azt szerintem nem illik mert nem otthon van és alkalmazkodni kell.


Kicsit a te sztorid is hasonlóan hangzik ne akarj egyszerre több padot befoglalni.

2020. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos nem tudok érdemben hozzászólni. Rendkívül tehetős ember lévén, saját konditermem van a tetőtérben, ahol 13 gép és 8 súlyzóállomás szolgál ki, hogy hétről-hétre megküzdjek a gigászi vasakkal.
2020. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Kicsit a te sztorid is hasonlóan hangzik ne akarj egyszerre több padot befoglalni."


Nem értek veled egyet és közel sem azonos a 2 szituáció.

Alapvetően a közlés módja, ami felháborító számomra.

Lényegében egy szinte üres terem részről beszélünk, nem telt házas teremben foglaltam 4 gépet. Más ez a szitu, mint a te eseted. A te eseted, ha igaz, akkor ott igazad volt, mert egy ember tényleg ne foglaljon be 4 gépet. Ott ahol én voltam volt kb 4- 5fekpad, amiből én 2-t foglaltam be és azon a terem részen épp 4 en voltunk. Abból én az egyik, egy lány, de ő a talajon gyakorlatozott és 2 srác, tehát csak nekem és a tahónak kellett a pad. Ha esetleg másnak is volt már hasonlóan kellemetlen elménye, hogy a jelleme, vagy az egyedi gyakorlatai miatt akarják kiutálni a teremből, az írjon privátban, ha eljönne velem együtt edzeni Pesten. 2 ember, vagy egy csoport ellen kevésbé mernek fellépni, az ilyen szervezett maffia termek.

2020. jan. 9. 00:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy kihagyás után nekiálltam újra edzeni, más városban, akkor volt egy hasonló szitum. Ajánlottak páran egy termet, ami nekem közlekedés szempontjából is jó helyen volt. Felkapott, itthon elég jól menő hálózat terme, gondolom sejthető, hogy melyik. Nos, bementem oda, egyszerű cuccban és első edzésnél kicsit sétálgattam körbe, néztem a gépeket, felmértem a terepet és fejben összeraktam a dolgokat. Aztán csináltam az egyik gyakorlatot. (Lábemelés, amikor úgy lógsz, hogy az alkarod a támasz és a hátad. Fogalmam sincs a gép nevének.)

Teljesen normálisan megcsináltam 20 darabot, majd leszálltam és pihentem. A törölközőt is levettem. Erre átjött a terem másik végéből egy keményen kigyúrt arc, felugrott rá, gyorsan csinált pár darabot óriási fújtatással, miközben engem nézett, aztán elment vissza a terem másik végébe. Én vigyorogva végignéztem, nem szóltam semmit, aztán csináltam tovább a dolgom. Őszintén szólva, nem értettem, hogy ennek így mi értelme volt... :D

Utána ajánlottak egy másik termet, ami szintén megfelelt és elmentem azt is kipróbálni. Kisebb terem volt, oldschoolabb és családiasabb. Az mellett döntöttem.

2020. jan. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Velem ez a szitu a Force Now ba esett meg Pesten. Elég neves Ninja Warrior pálya. Nem ezt vártam a helytől. A csop órákra, ha fizetnének se mennék, az ottaniak iszonyat flegmák, de a legtöbb az tudás nélkül. Lehet beiratkozok valami küzdősportra ezek után. Igen, a te eseted is furcsa. Sok esetben az edzők féltik a poziciójukat és megy a rivalizálás, a jobbak lenézése, bemocskolása. Féltik a csoportos óráikat.
2020. jan. 9. 04:15
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

#3 kommentedhez, akkor minek jársz oda?


Kamuszagot érzek.

2020. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 kommentedhez.... Nagyon ritkán járok oda, a pultosok havonta, kéthavonta cserélődnek. Gáz lehet az egész banda....

Ha kamuszagot érzel privátban leírod a számod fölhívlak és megbeszéljük. Várom. Köszi. Egyébként ismered a Force Now termet, vagy a zoknid szagát érezted kamunak? Ha nem kamu és tényleg büdi, ki kéne mosni, a száddal együtt.

2020. jan. 9. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!