Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell koreografálni?

Vanitas kérdése:

Hogy kell koreografálni?

Figyelt kérdés
Koreográfusok,vagy akik már csináltak ilyet,első sorban a ti tapasztalataitok érdekelnek,az elejétől a végéig,olyan részletekkel,mint,hogy leírjátok e az ötleteket,vagy lerajzoljátok,illetve hogyan terveztem meg egy adott koreográfiát?

2020. jan. 10. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy tanítják, illetve hivatásosak hogy csinálják, de mi hobbi szinten ezt úgy csináljuk, hogy fejben tartjuk.

Esetleg csinálunk egy sima mobilos videófelvételt, ritkábban a figurák neveit sorban leírjuk.

Először csak hallgatjuk a zenét, keresgéljünk a váltásokhoz, csúcspontokhoz oda paszoló látványosabb elemeket, aztán összekötögetjük őket olyanokkal, amiknek az eleje-vége stimmel és dinamikában passzol. Általában maga a zene elég emlékeztető ahhoz, hogy ne felejtsük el, mi a terv.

2020. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én ha koreográfiákat csinálok:

1.Átnézek pár alaépést

2.Elismétlen az eddigi koreóimat

3. Keresek zenét

4. Meghallgatom azt

5. Elkezdek gondolkodni hogy milyen lépés hova passzolna

6. Megpróbálom egyben eltáncolni

7. Ha ez sikerül, felveszem

2020. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!