Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » HIIT vagy kardió edzés az...

HIIT vagy kardió edzés az ideálisabb szálkásításhoz?

Figyelt kérdés
Első alkalom, hogy szálkásításra adtam a fejem, nem versenyre, csak puszta hiúságból. Az étrendem rendben van, 5 kilón már túl vagyok, viszont most picit belassult a fogyás, és szeretném megtámogatni. Van heti 3 óra intenzív saját testsúlyos edzésem, 1 akrobatika, viszont a kardióval hadilábon állok. Nő létemre semmi sem idegesít jobban, mint az értelmetlen ugrabugra. Így az lenne a kérdésem, hogy kiváltható-e itthoni HIIT edzéssel, vagy vegyek erőt magamon, és kardiózzak, esetleg más alternatíva?
2020. jan. 28. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

1-1,5 oras edzes utan (40 perc mozgas mire beindul a zsiregetes), csinalj 20 perc setat hegymenet/futast/szobabiciklit/lépcsőgepet/elipszis trainert. A pulzus legyen kortol fuggoen, nekem pl 130-160 kozott. Ez zsírégető és nem kardio tartomany. Ez nem hiit edzes, csak aerob. Hiit is eredmenyes, Lazar Angelov kokszoskaroly sportguru allitolag attol nez ki igy, de sok valodi sportolo is eskuszik ra, es oszinten, nelem is bejott, de inkabb maradok az edzes vegi aerobnal, abban 6 ev alatt 1x sem csalodtam. Biote h USA Super Fat burner tablettajat szoktam meg fogyasztani, en erzem a hatasat (zsirbontasban segit). Kardiomozgassal izmot is bontasz, mert tul nagy a teheles es az izomot konyebb visszabontania a szervezetnek tapanyagokra, mint a zsirt. Maga az aerob lassunak es hatastalannak tunik, kb az elso 10 percig, utana ugy leizzadsz mint egy rossz kutya :D csak h ne tevesszen meg. En setat 6.3 km/h-n csinalom kb 5.5-8 kozott változó nalam, allokepessegtol fugg, bringat 6-7es fokozaton, lepcso gepet 6oson.

De allitolag ha nem edzel 40 perc lassu kocogassal, amellyel 40 perc alatt 2kmert teszel meg is lehet zsírtegetni. Anno mikor semmit nem ertettem az edzéshezen azt toltam, plusz korbetekertem a hasam folpakkal, volt hatasa, nyilvan rengeteg izzadsag, de latszott is. Iden tervezek beszerezni a scitec webshopjabol egy "zsiregeto" thermo ovet, ami a folpakkos megoldas elegansabb valtozata.

23/F

2020. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A saját súlyos edzést nem hagyom abba ezalatt az idő alatt sem, plusz emelt fehérjét viszek be minden nap, hogy védjem az izmaimat :) A saját testsúly is olyan, hogy az 50+ kilómmal nehezedem karra, vállra, negatívból viszem fel a felsőtestem hátizommal, miközben lábbal kapaszkodom. A kézen állós fekvő pl csak kiegészítés, nem igazán terhel meg, csak fal nélkül elesnék :D Szóval már aránylag magas szinten vagyok vele, bár a hagyományos zászlót még nem tudom sokáig kitartani, de ezen is dolgozom. És ez a fajta edzés heti 2-3 alkalommal 2-3 óra egyhuzamban.

De a kardió az olyan, hogy 10 perc után kapkodom a levegőt, és meg akarok halni :D A HIIT sokkal jobban tetszik, ezért gondoltam rá. Esetleg intervall, mert azzal nem kell elvileg 40-60 percet szenvedni, plusz annak idején nagyon tetszett, mikor sport kereséskor mindenfélét kipróbáltam. Idővel kardiózni is kéne mindenképp, mert borzalmas, mennyire nem bírom, de húznám, amíg nem muszáj. Ha szálkásodásra ajánlják a HIIT edzést, nekem most az tökéletes kompromisszum.

2020. jan. 29. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Probald ki a hiitet, ha bevalik, bevalik :) emberenkent eltero lehet. De tetszik amit irtal, ugyes vagy, csak igy tovabb! Esetleg a sajat sulyodat novelni tudod sulymellennyel. En az adidas mellenyet szereztem be neten 35 ezeret 50 valahany helyett 1 eve lassan, de vannak olcsobbak is, de sztem az a legjobb. Ha nem opcio ilyenre penzt kidobni 1 liter viz = 1kg, hatizsakba be. Csak ez kevesbe elegans, de mukodhet. Fegyenc edzes :D azzal fozunk, amink van. Esetleg kicsit statikusabb gyakorlatokkal, lasabb pozitiv es negativ szakaszokkal lehet meg terhelni magad. De mivel alapvetoen szalkasitas a cel, igy nem baj ha kis sullyal csinalsz tobbet, mert attol tonusosabb lesz az izom. Nagyobb sulyoktol nagyobb. Szalkasitas idejen erdemes maximum 1 percet pihenni a sorozatok kozott, ezzel is fokozod az allokepesseged, illetve fenntartod a pulzusszamod es egeted a zsirt jobban. Ebbol alakult ki az a tevhit, hogy tomegelesnel nagy sulyok, szalkasitasnal kicsik, igazabol nem is birsz nagyobb sulyt mert 1 perc pihenovel nem tud annyit pihenni az izom h feljebb menj sulyban.

Es nagyon fontos, a leirasod alapjan: ne a merleget nezd, hanem a tukrot! :)

Az izom nehezebb mint a zsir. Illetve edzes utan ha merlegre allsz a "fogyas" javareszt a kiizzadt viz amit utana vissza iszol, sot akar ha sokat talalsz inni edzesen kevesebb " fogyas" mutatkozhat, ami ugye nem igaz, csak hat viz be like.

Elozo voltam :)

2020. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én nem értek ennyire hozzá, annyit tudok, hogy szeretek nagyon futni, és most próbálgatom a HIIT-et. 10 km futás meg se kottyan, de 15 perc HIIT nagyon ütős, jobban lefáradok, mint egy óra futástól :). De szeretem (mert nincs időm futni a 7 hónapos mellett). Szerintem a futás agyban dől el, idősebb koromra értem el, hogy 100-14 km-eket futottam, pedig ugye anno gimiben az ember meghal a 12 perces cooper-től. Szóval szerintem a kardioval is így lehetsz, nem szereted, de biztos bírnád.
2020. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
*10-14 km és nem 100 :)
2020. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy birna, csak epp ertelme nincs. 1 valaszolo vagyok.

Nezd meg a maratonfutokat hogy neznek ki, es nezz meg egy sprinter hogy nez ki.

Kardio vs Hiit/aerob.


Captain flies away, nincs mit.

2020. febr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Lehet, hogy nincs értelme, főleg, hogy ennyire tudatos, csak írtam, hogy bírná :).


Btw, what is the meaning of "captain flies away"? :)

2020. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Leforditom ha nem megy: "A kapitany repul tovabb" tukorforditasban. Annyit tesz, hogy szívesen a segitseget, javitast. Gyengébbek kedveert pedig meg a szivesent is odairtam, dehat...2020.

2020. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Köszi, fordítani tudok, de ezzel a kifejezéssel nem találkoztam még. De gondolhattad volna, mivel angolul kérdeztem, a lefordítása még menni fog ....
2020. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig sokat hasznaljak reddites-9gages kozossegekben (tehat az egész vilagon).

De legkozelebb, ha sajat kerdesed van, szerintem egy uj kerdes formajaban tedd fel es akkor nem másé alatt fogunk spammelgetni:D

2020. febr. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!