Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon megtetszett ez a saját...

Nagyon megtetszett ez a saját testsúlyos edzés. El is kezdtem edzegetni. Szépen haladok a gyakorlatokban. Nő de izom építéssel lenne egy kis gondom?

Figyelt kérdés

Leírom miket csinálok , illetve azt mondanám az étkezések hellyel közzel rendbe vannak. Nem eszem szemetet, de nem is számolom ki grammra a kajam. Fő taplalekaim: zab tökmag, mogyoró, tonhal, tojás . Ezeket napi szinten fogyasztók. 4 tojás egy halkonzerv , illetve reggel zabbal inditom a napot. 150 gramm. Ez mellett van egy fő étkezés ami főtt kaja, húsok zöldséggel nagyon ritkán eszem tésztát. Ma rendeltem 6 kiló fehérjét hátha azzal van a probléma , hogy nem elég a cucc . Node leírom a gyakorlatokat .

Kétnaponta huzodzkodom 10 muscle up, maradék erőből törölközőn huzok párat, 2*8 megy általában. Lògok fogaserositesnek , csak úgy egyenes rúdon. A köztes napokon , vettem egy tolodzkodot így két részletben lenyomok 80 tolodzkodast 40,40 meg egykezes fekvőtámaszt gyakorlom, amiből megy már 17 kezenkent. Hasra szinte minden nap haskerekezek , de csak két hármat tudok csinálni mert baromi nehéz. Guggolni heti 2 alkalommal guggolok 1 lábon , egy 17 kilós súlyzóval.

A 94 kilorol indultam most lementem 75 re. Persze nem ettől az edzestol hanem mert elhagytam a sört meg a napi MC , meg börger kaját. Viszont nem épül az izmom , egyszerűen megálltam egy szinten. Tudom nem várhatók nagy növekedést ettől a fajta edzestol de azért irhatnatok tanácsokat.


2020. febr. 2. 21:34
 1/10 anonim válasza:
Most ez trollkerdes, jol gondolom?
2020. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia . nem ,nem trollkerdes. De gondolom jó nagy fszsagot kérdeztem :D.
2020. febr. 3. 04:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Szép eredményt értél el igy is.

Röviden:Ez a fajta edzés egyszerűen nem optimális izomépítésre.És ezt nem lebecsülésként irtam.Van,akinek elég egy viszonylag edzett,sportos alkat.Annak jó.De te izomépítésről kérdeztél.

Sem az edzésgyakoriság,sem az ismétlésszámok,gyakorlatok,sem

a terhelés nem megfelelő,hogy egy szinten túl,ugymond izmot építs.

Elértél egy szintet,amin talán egy kicsit még javíthatsz genetikától függően,de sokat ne várj.

Súlyokkal ,egy testépítő programmal tudsz fejlődni tovább igazán.

Amúgy tetszik a kajához való hozzáállásod!

Ha ezt tartod,akkor eredményes lehetsz egy rendes programmal,ahol fokozatosan alkalmazhatod a túlterhelés elvét súlyokkal.

2020. febr. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Olvasgattam a fekvenyomasrol, felhúzasrol, hogy a legjobb tömeg növelő gyakorlatok a guggolás mellett. Elképzelhető hogy segítené a problémámon?
2020. febr. 3. 05:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel több izomcsoportra hat,nagyobb súllyal tudod csinálni.Ezek fő tömegnövelő gyakorlatok.+ a fejfölé nyomás.

Persze hogy segítene. De önmagában ez kevés.

Újra azt mondom,hogy konkrét programozással.

Nem mindegy,hogy mikor mennyit ,milyen gyakorisággal csinálsz meg belőlük.

Ha csak úgy találomra hozzáadod az eddigi edzésedhez,nem lesz igazán hatásos.

Konkrét edzéstervet nézz,ahol ezek a fő gyakorlatok vannak elosztva a hét napján ,konkrét sorozatokkal,ismétlésszámokkal.

1.Megfelelő Edzés

2.Regenrálódás


Ezek építik az izmot.

Ha egyik nem megy,akkor nincs izomépítés

2020. febr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hány éve nyomod? És miért csak most tűnt fel, hogy az izomzadot nem fejlődik?
2020. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben utána nézek konkrét edzéstervnek.

32 éves vagyok 24 éves koromban kezdtem el edzeni, persze voltak idők mikor kicsit sulyzoztam majd vissza visszatértem mindig a saját testsúlyos gyakorlatokra. Persze régebben is éreztem , hogy valamit nem jól csinálok , de úgy elvoltam vele, tudod nem volt előtérben az edzés az életemben , csak egy szokás volt a többi között. Mostanában viszont megjött hozzá a kedvem hogy magamra dobjak egy 2 -3 kiló izmot. Egyébként most sincs baj az itomzatommal, csak tudod nem olyan telt, meg persze nem nagy :)

2020. febr. 3. 12:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg van valami jó könyv amit tudnátok ajánlani ami ötvözi a súlyzós edzést a saját súlyos gyakorlatokkal akkor annak utánna néznék. Több könyvet olvastam már a fegyenc 1-2-3, csak az izom, meztelen harcos. De egyik sem tér ki a súlyzós edzésekre sőt leginkább ellene vannak. A fegyenc én van egy rész ahol beszél a hibrid programokról, de csak pár szoban
2020. febr. 3. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyszer már valaki feltett olyan kérdést is,hogy futóedzései vannak hetente 3-4szer,és tömeget szeretne növelni.

Nos,az ilyen fajta óhaj is valamilyen szinten elérhető.

Viszont azzal tisztában kell lenni,hogy a szervezeted mit ,és mennyit tud elviselni.

A futás egyáltalán nem támogatja az izomnövelést,mivel nagy mennyiségű,hosszantarto aerob mozgást végez,nem tud annyi caloriát fogyasztani,mint,ami szükséges lenne plusz még izomnöveléshez is.

A futók vékonyak,szálkássak.Nem véletlenül.Az erősportolók meg nagy izomtömegfel rendelkeznek.Ha ezek a másik sportágában akarnak eredményeket elérni szunte a lehetetlennel probálkoznak.Lehet hobbi szinten üzni,de versenyszerűen a kettő nem összeegyeztethető.

Ha kombinálsz valamit,tudnod kell,higy mindig valamelyiknek a rovására éred el az egyikben a jó eredményt.

Vegyük a crossfitet.

Jó ,hogy mindent csinál.Súlyemelés,ginasztika,állóképességi sportok.Viszont ez egy általános fittséget ( general fitness ) ad. egyszerűbben megfogalmazva abból áll, hogy egy sportoló se legyen kiemelkedő csupán egyetlen kondícionális képességben, inkább legyen közepesen jó mindenben.


A sportágak,irányzatok közötti harcnak,vagy leszolásnak pedig semmi értelme sincs.Mindnek vannak előnyei,és hátrányai a másikkal szemben.Szubjektiv dolog.Melyik a jobb?Mindegyik,és egyik sem.

A lényeg,hogy 30 évesen ,és azobpn túl is valamilyen mozgásformát csinálj!

Az,amelyiket kedvvel csinálod.

2020. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 5. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!