Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félek a bukfenctől. Mit tegyek?

Félek a bukfenctől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem merem megcsinálni, nem tudom, miért. Akárhogy próbálom, akárhogy rákészülök, mikor már ott vagyok és guggolok, nem merem magam ellökni, a tanár meg állandóan szekál miatta.

Még mikor kisebb voltam, és először hátrabukfenceztem, nagyon megfájdult a hátam. Az volt az első és utolsó alkalom, azóta sosem hátrabukfenceztem.

Ezután évről évre egyre inkább inamba szállt a bátorságom, és mára ott tartok, hogy egyáltalán nem bukfencezek. A tanárok természetesen ezt nem nézik jó szemmel.

Értelmes válaszokat előre köszönöm!



2020. febr. 5. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom puha szőnyegen csinálnád. A tornatanár szokott segíteni akinek nem megy. Elgördíti a mozdulatot, lendít rajtad, előrebukfencnél beállítja kezdésnél a fejed, nyakad tartását, tartja a hátad. Ha segítséggel megy, utána önállóan is menni fog.
2020. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A baj csak az, hogy az én tanárom nem ilyen. Ő inkább az a "Na csináljad, g#*@!" típus.
2020. febr. 5. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Én simán nem bukfenceztem. Sőt semmilyen talajgyakorlatot nem csináltam. Féltem én is, megmondtam, beírták az egyest. Nagy ügy! Úgyse viszed a tesi jegyeidet sehova.
2020. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Bukfenctől való félelem. Ez vajon milyen fóbia lehet?
2020. febr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Bizonyosan vannak olyan dolgok, amit te sosem fogsz megérteni, én viszont igen!

Biztos van olyan dolog, amitől te tartasz, de én nem.

2020. febr. 6. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Egyszerűen csak állj oda, csukd be a szemed és mondd azt magadnak: "Nem vagyok kényes!" "Nem vagyok kényes!" "Nem vagyok kényes!" Gondolj arra, hogy valaki 14 évesen Olimpiát nyert. Pl. Egerszegi Krisztina. Ahhoz képest mi egy bukfenc? Vagy a görög vilagklasszis ultramaratoni futó 6 napon keresztül futott egész nap, napi 30 perc alvással. Olyan alvás megvonással, amibe egy átlagember a 3. napon belehal.


Csak nem szabad kényeskedni, ennyi a kulcs. Hány éves vagy?

2020. febr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A baj csak az, hogy ezek a teljesítmények méginkább tudatnák velem, hogy csak egy jelentéktelen porszem vagyok az univerzumban, és ha már így van, teljesen mindegy is hogy tudok-e ezt vagy azt.

Most leszek 15 éves.

2020. febr. 8. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!