Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a versenyzés...

Mi a véleményetek a versenyzésről?

Figyelt kérdés

Sokan csak azért sportolnak, hogy versenyezzenek és különböző eredményeket érjenek el. Minnél jobbak legyenek, és ezzel dicsekedjenek.

Vannak viszont akik örömből sportolnak. Azért mert szeretik az adott sportot, és abszolut nem érdekli őket a versenyzés, meg az ezzel járó stressz. Persze ők is nyilván mindig jobbak szeretnének lenni az adott sportból. Csak őket nem érdekli hogy ezt igazolja e valamilyen verseny / vizsga eredmény.

Ti mit gondoltok erről a 2 típusú emberről? Ti melyik felfogás mellett álltok?

Szerintem valaki lehet ugyanolyan jó az adott sportból -még ha nem versenyzik is- mint egy versenyző. Nem egy oklevél igazolja, hogy valaki milyen jó a sportból.

De érdekel a ti véleményetek is erről az egész témáról. (hogy ti milyenek vagytok) :)



2020. febr. 21. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lényegtelen, mi a motiváció, az már önmagában jó, ha sportol az ember.

Másrészről viszont teljesen logikus hogy ha valaki arra törekszik hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa valamiben, az jellemzően bőven előtte lesz annak, aki hobbi szinten foglalkozik ugyanazzal.

2020. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Leszögezném mindenekelőtt, hogy én a sport minden formáját támogatom szóval ne a rosszat lássa bele senki, de a hobbi sportoló soha nem lesz olyan szinten mint egy versenyző. Ez szerintem igaz úgy un-block minden sportra. Elég, ha csak arra gondolsz, hogy edzésen lehet csak más hobbistákkal fogsz találkozni és ahhoz fogod mérni a te teljesítményedet is, de egy versenyző ha elér egy bizonyos szintet akkor a világ legjobbjaival mérheti össze magát, és ennek okán ahhoz a szinthez méri magát is. Meg persze nagyobb motiváló ereje is van annak ha az elithez mérgezés magad ott élőben. A másik a versenyek sajátossága az a hatalmas stressz és adrenalintól fűtött izgalom ami edzésen szintén nincs. Legyen az egy futó vagy egy boxoló de ha versenyez akkor kipróbálhatja az edzésen tanultakat "élesben" is és ez is hasznos tapasztalatokat jelent.


Próbáltam mindent leírni. Remélem tudtam segíteni.

2020. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mérgezés=mérheted


Fck autocorrect :D

2020. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki csak azért versenyzik hogy dicsekedhessen vele, az nem túl jó. Bár azért nem hinném hogy a versenyzők többségét nem motiválja.


Sportfüggő is, ahol mások ellen vagy alapvetően, ott azért ez gyakorlatilag elkerülhetetlen hogy megmérettesd magad. Például egy teniszben vagy dartsban teljesen más szituáció a versenyzés, minden körülmény miatt. Össze sem lehet hasonlítani egy egyéni vagy páros gyakorlást egy valódi versenyszituációval. Itt azért nem érvényesül amit mondasz hogy nem az eredmény igazolja a tudást, mert gyakorlatilag összehasonlíthatatlan a gyakorlással a verseny, és így nehezen értelmezhető teljesítményként az amit valaki egyedül csinál.


Míg egy futó hogyha felkészült akkor nagyjából ugyanannyi idő alatt futja a távot versenyen vagy egyedül is, szóval itt azért kisebb a különbség.


Mindenkinek ez egyéni dolog, én senkit nem ítélnék meg negatívan azért mert nem érdekli a versenyzés, sőt még akkor sem feltétlenül hogyha nem célja a fejlődés.

2020. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkét felfogást elfogadom, felőlem mindenki azt csinál amit akar, én is ezt teszem, és nem érdekel hogy mások miért, hogyan csinálják. Ki ebben lát örömet, ki abban, nem vagyunk egyformák, egyik sem rosszabb a másiknál.

Akit ez frusztrál, azzal baj van.

2020. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"de a hobbi sportoló soha nem lesz olyan szinten mint egy versenyző"


Amatőrök ne is versenyezzen élsportolóval. De másik amatőrrel miért ne? Csomó amatőröknek szóló verseny van.



"Ha valaki csak azért versenyzik hogy dicsekedhessen vele, az nem túl jó."


Rengeteg olyan példát tudnék mondani amikor valaki nem versenyzik egyáltalán, a teljesítménye is elég gyenge, de az edzéseivel dicsekszik. Futók körében hatalmas divatja van ennek.

2020. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!