Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportolni, fogyni, formásodni...

Sportolni, fogyni, formásodni szeretnék, de nem bírok mozogni?

Figyelt kérdés
78kg vagyok, 172 cm magas és nincsen rajtam kb. semmi izom. Egyrészt szeretnék fogyni, formásodni és igazából örülnék neki, ha lenne valami jó szabadidős tevékenységem és el tudnék menni pl. biciklizni, túrázni vagy futni a szabadban, hasonlók. Viszont konkrétan semmit nem bírok megcsinálni és tényleg nem túlzom el. Gyalog járok az egyetemre, de kb. majd meghalok mire felsétálok pedig nincsen annyira messze (kb. 1,8 km). Az egyetemen felvettem szabválnak a jógát, de azt sem bírtam és emiatt abbahagytam, mert teljesen eredménytelennek tűnt. Futni, biciklizni sem bírok egyáltalán. Voltam egy aerobic órán, ott azt hittem elájulok pár perc után. A spinracing ugyanez. Nem kapok levegőt, szédülök, fáj mindenem, szerintem nem kellene sok ahhoz sem, hogy elájuljak. Szóval nem tudom, hogy így mit csináljak.
2020. febr. 23. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
ha rám írsz segítek.
2020. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orvos. Lehet valami komolyabb van a háttérben. Pl.: rák.
2020. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, nem rák, az nem ilyen, de szerintem is az orvosnál kezdjed. Mert nem normális, hogy huszonéves, elvileg egészséges fiatal ennyire trotty legyen.
2020. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiatalon 2 km sétát megérzel? Ez nagyon nagyon nem normális. Gondold el mi lesz veled 50 évesen? Neked még fittnek, rugalmasnak, életerősnek kellene lenned fizikailag is. Itt komolyabb gondok lehetnek, vitaminhiány, rossz táplálkozási szokás. Legalább felismerted, hogy valami nem stimmel veled, így tudsz még időben cselekedni. Egyébként nekem sántít, ez a "tényleg semmit nem tudok csinálni" mégis a jógán mit nem lehet bírni?

Szerintem te nem vagy vele tisztában, hogy intenzívebb edzés közben úgymond sokkot kap a szervezeted és a fent leírt tünetek természetesek. Kitartás kell hozzá, hogy ameddig a puhány tested (én is így kezdtem) hozzászokjon a terheléshez. Spinning első alakalom utolsó negyed órájában pl. én majdnem elsírtam magam 🙂 6-8.-ig alkalommal már élveztem az elejétől a végéig

2020. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!