Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki újra...

Hogyan álljak neki újra mozogni? És legfőképp mit csináljak, hogy ne akarjak elájulni a felénél?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, 173 cm és 55 kiló. Kb 15 éves koromig folyamatosan sportoltam valamit, táncoltam, balettoztam, úsztam, szinkronúsztam, azonban valami bekattant és abbahagytam ezeket, azóta max a gimis tesiórákon mozogtam. Viszont érzem hogy borzalmas kondiban vagyok, hiába vagyok vékony, ha egy lépcsőn fel kell sétálni már kifáradok. Főleg a combom és a fenekemen érzem, hogy hiába vékony, csak zsír van kb, utálom.

Elkezdtem itthon tornázni ilyen youtube videók alapján, rövidebb kardiót, meg combgyakorlatokat kezdtem csinálni, dehát a kardió felénél szinte elájultam, éreztem hogy kezd feketedni a világ meg minden, és másodjára is így jártam.

Hogy álljak neki szerintetek?



2020. febr. 25. 15:13
 1/10 A kérdező kommentje:
AZt kifelejtettem, hogy edzőterembe nem szeretnék eljárni, jelenleg nincs rá keretem.
2020. febr. 25. 15:14
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyél a súlyod kórosan sovány kategória.
2020. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sovány vagyok, de ettől függetlenül nem fitt, hidd el eszek bőven, inkább izommal szeretnék felszedni magamra több kilót, mintsem evéssel.
2020. febr. 25. 15:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit eszel? Írd le légyszi
2020. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sok tésztát eszek, illetve nagyon szeretem a zöldségeket és a gyümölcsöket szóval ezekből is sokat szoktam. Húsokból csak a csirkét szeretem, de ez is tud sok lenni, annyira nem szeretem ezt sem, viszont korlátlan mennyiségű halat meg tudnék enni. Egyébként kb mindent megeszek, az egészségesebb kajáktól kezdve a magyaros kajákig mint a rántotthús, csirkepörkölt st, illetve nagy adagokat is eszek, és nem bírom ki egy napig édesség nélkül. Szóval gondolom csak az anyagcserém gyors, de sajnos ettől még nem igazán vagyok kondiban :D
2020. febr. 25. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Vashiány, pajzsmirigy túlműködés..érdemes egy teljes labort nézetni. A sok tészta nem előnyös, az édesség sem. Első körben kivizsgáltatnám magam. Ez a súly ehhez a magassághoz rémisztően kevés... Nem csodálom, hogy az ájulás kerülget egy kis megterhelésre. Vitamin +ásványi anyag komplex, C -vitamin, fehérje kiegészítő... Tömeg kell!
2020. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Volt már teljes labor nézetve, tény, hogy vashiányos vagyok, de azon kívül semmi bajom. A vashiány miatt természetesen vasat és vitaminokat is szedek, egyébként egészséges vagyok.
2020. febr. 25. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Fokozatosság.


bemelegítés

mobilizáció


és kezdetnek valami 15 perces "begginer" edzéseket nézz


Ha ez megy, akkor mind az időt, mind a gyakorlatok számát, nehézségét húzhatod feljebb.

2020. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Egyáltalán nem vagy kórosan sovány, csak a sok dagadt magyar között tűnsz annak.

Edzetlenség a tüneteid oka, jó az amit csinálsz, de csak annyit csinálj amennyi jólesik, lényeg a következetesség.

Edz heti 2-3 alkalommal fél órákat, majd ha ez könnyen megy, akkor minden nap.

Ha ez is megy, akkor emeld az időtartamot, és csökkentheted a gyakoriságot.

Menni fog, egy idő után már kívánja a tested a mozgást, és utána nem fáradt leszel, hanem felpörget.

2020. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, én sem érzem magam kórosan soványnak, és nem is nézek ki annak.

Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat!

2020. febr. 25. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!