Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A 16 km/h futás intervallos...

A 16 km/h futás intervallos futásnál jónak számít, vagy még növeljem?

Figyelt kérdés
Általában 1 percet szoktam 16-oson, 1 percet pedig 5.5-ön sétálok. Érdemesebb lenne magasabban, vagy alacsonyabban és inkább a sétálást lassú (pl. 8.0-as kocogásra áttenni)?
2020. febr. 29. 00:39
 1/2 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne. Én is váltogatom, 6-7 km/ht rövidebb sprintekkel, 13 km/h az átlag tehát a gyorsítás kb 18-19 km/h. 30 percet szoktam futni
2020. febr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincsen olyan, hogy jónak számít-e. Eleve magadhoz képest kell nézni az intervall edzések intenzitását, és ebből a szempontból amúgy is többet mondana a pulzusod, de az is csak akkor, ha ismered a max. pulzusodat, savasodási küszöbödet.


De egyénileg is többféle intervall edzést érdemes csinálni, nem más-más hosszúságú szakaszokkal és sebességekkel. Amit csinálsz, egyfélének jó, én csinálnék a helyedben távolság alapút is, azaz mondjuk 400 m gyors, 400 méter kocogás, akkor a pihenési szakaszod is hosszabb.


De amúgy jellemzően nem km/h-val szokás számolni futásnál, hanem perc/km-el. A 16 km/h az 3:45 perc/km.

2020. febr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!