Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáshoz milyen cipőt lenne...

Futáshoz milyen cipőt lenne érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szabadban főleg beton/aszfalt (járdán), néha salakon történő futáshoz, férfi 80 kg, naponta-kétnaponta használatra, 3-5 km közötti távra.

Eddig csak teremben futottam ott nem kap akkora igénybevételt a láb sem és a cipő sem, de most szeretnék elkezdeni majd szabadban is futni.

Márka, típus is elég, de aki tud linket is annak külön köszönöm.



2020. márc. 11. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Egyszerűbben kezdenék , CCC ben 9 10 ezer az alap sportcipő , Deichmanban is classic van 8800 ert ....
2020. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha meg akarsz spórolni egy-két vérhólyagot, talpi bőnye gyulladást vagy sarkantyút, akkor menj el egy szakboltba, ahol felmérik a tappancsaidat, a lábállásodat, és ajánlanak cipőt. Ha napi szintű használatra akarod, akkor érdemes beruházni.

Én Saucony Omni-t használok, elégedett vagyok vele.

2020. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám a random deichmanos sportcipőket, érdemes dedikált futócipőt venni, még ha nem is feltétlenül drágát. Én sok évig a Decathlon legolcsóbb futócipőit használtam, nemrég váltottam az ezeknél valamivel drágább, szintén Decathlonos Kalenji Kiprun Longra, amivel nagyon elégedett vagyok, tudom ajánlani.


A vizsgálatot nem tartom szükségesnek, nagyjából azt tudják megmondani, hogy pronáló, neutrális vagy szupináló lábtartásod van, viszont a kutatások nem igazolják, hogy ez csökkentené a sérülés valószínűségét szemben azzal, ha mindenki neutrális cipőben fut.


A sarokmagasság megint vitatott, hogy a 10-12 mm-es emelés, az 5-6 mm emelés vagy a zero drop cipők az egészségesebbek, nagyon egyén függő, kezdetnek a klasszikus 10 mm-es drop az ajánlott.


Azon túl, hogy kényelmes legyen, én mindig azt mondom, inkább legyen fél mérettel nagyobb, mint épp jó, főleg mert ha már hosszabbakat is futsz, a lábfej hajlamos megnyúpni.

2020. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!