Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás és izomépítés?

Futás és izomépítés?

Figyelt kérdés

Ha heti kb 3 alkalommal futok (mondjuk valami hasonló: 1 hosszabb táv 10-15km 6perc/km, 1 rövid táv lassú tempóban 4-6km 7perc/km, és 1 rövid táv gyorsan 3-5 km 4perc/km)


és emelett konditermi edzést is végzek heti 3 alkalommal, akkor lehetséges (akár lassan is) izmot felszedni?


2020. márc. 20. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokáig nem tudtam elengedni a futást én sem, miközben tudtam, hogy miatta vagyok folyton enervált és képtelen fejlődni erőben és izomtömegben.Nekem az a tapasztalatom, hogy nem, ami nem is csoda, hisz egészen más energiarendszerek és izomszövettípusok munkája dominál hosszútáv futás során, mint súlyzós edzés közben.Akkor lett elegem a futásból, amikor egyszer 24 órás böjt után már a harmincadik kilométeremet futottam és megkérdeztem magamtól, hogy ennek mi értelme van?Egy csomó időmet elveszi, unalmas és gyenge vagyok tőle.Miután abbahagytam, 2 hónap alatt instant 25%-al megnőtt az erőm, nem vagyok vérszegény, egy kicsit meghíztam, de az izomzatom is drámaian megnőtt, felszedtem 1 év alatt 20 kilót.Sokkal jobban érzem így magam.
2020. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2020. márc. 20. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:

"24 órás böjt után már a harmincadik kilométeremet futottam és megkérdeztem magamtól, hogy ennek mi értelme van"



Hát annak tényleg nem sok értelme van. Mégis mit vártál ilyen eszetlenségtől?



Kérdező! Mit akarsz elérni? Hatalmas ogre színpadon feszengő testépítő versenyző akarsz lenni? Ha igen akkor hagyd a futást!


Egészséges akarsz lenni, sportos fizikummal? Akkor hajrá!

2020. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!