Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy fogyni kívánó komoly...

Egy fogyni kívánó komoly szinten sportoló nő az alábbiakat hogyan alakítsa a táplálkozásában, ha 10-15 kilót egészségesen akar leadni?

Figyelt kérdés

(Azért ide írok, mert ez inkább sporttáplálkozás, mint "egyszerű" fogyókúra)


Szóval ezek a kérdések nem tiszták, aki tud, légyszi mondjon valami okosat:D


Lehet-e rágózni?

(Itt most a zöld Orbitra gondolok.) Ha igen mennyit és mikor?


Lehet-e kávézni?


Mi van a gyümölcsökkel?

Különböző dolgokat olvasok, van ahol azt mondják hogy fogyásnál ne, van aki szerint délig, de olyat is láttam már hogy "amennyit akarsz")


Hányszor kell enni?

(Napi 3-tól napi 7-ig minden félét olvastam már, szépen megmagyarázva...)


"X óra után ne egyél" ez igaz? És ha 9-kor érek haza edzésről?


Mivel süssek?

Kiszámoltam, még az egyszerű margarin is osztályokkal jobb minden szám alapján, mint az étolaj. A kókuszolajról viszont azt olvastam hogy "felesleges pénzlehúzás", semmivel nem jobb mint a sima olaj. Az oliva pedig rohadt büdös sütve.


A tojásnak a sárgája is jöhet?


Milyen fajta halakat lehet enni?


Tejtermékeket fogyaszthatok?

A tejtől még csak meg válok (bár az is egy kérdes hogy lehet-e pótolnom valamivel), de a banán-kefir kombó az én "edzéselőttim".


Gyümölcsök alkategória. Banánt mennyit lehet enni egy nap?


Húsokból csak csirke es pulykamell (es ezekből a sonka) jöhet?


Hüvelyeseket lehet?


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, köszönöm annak aki tud segíteni♡

19N



2020. márc. 23. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

gondolom milyen komoly szinten sportolsz, ha 15 kiló felesleged van, és ez a kérdés egyáltalán felmerült benned (talán profi sakkozó vagy?)


vagy most komolyan, ha azt mondom ne egyél tojássárgáját, akkor nem fogsz, és majd várod hogy lefogyj? xdd


hogy válaszoljak: nézz utána mit jelent a kalória deficit fogalma

2020. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Számítottam az okosokra.

Először is, vannak sportok, pl kézilabda, ahol sokféle alkattal lehet érvényesülni. Ha láttál már egy magas szintű meccset is (nőit), biztosan észrevetted, hogy a beálló lehet akár 90 kiló, néhány szélső pedig 50 kg alatti. Szóval igen, nézz utána annak a névnek hogy Dragana Cvijic, és meglátod hogy a világ legmagasabb szintjén játszó kézilabdáson is lehet akár 20 kg felesleg is.

Másrészt lehet hogy én tettem fel rosszul a kérdést. TISZTÁBAN VAGYOK A KALÓRIA DEFICIT, A GI INDEX, A MAKRÓK, ÉS MINDEN MÁS HASZNOS FOGALOMMAL.

Ezek a nüansznyi apróságok, hogy pl lehet-e rágózni, vagy a tojásnak csak fehérjét egyem vagy sárgáját is, vagy milyen zsiradékkal a leghatékonyabb sütni, azokban kérnék tanácsot OLYANTÓL AKI ÉRT HOZZÁ, vagy akinek van tapasztalata nagyobb fogyásban.

Köszönöm a megértést.

2020. márc. 23. 14:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy aki kíváncsi rá, nb1/b női felnőtt, kézilabda.
2020. márc. 23. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!