Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben elviselhetetlen...

Futás közben elviselhetetlen hasfájás - lehet tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés

Alapvetően túrázni, kerékpározni és jógázni szoktam.

Most, hogy több időm lett az itthoni munkavégzés miatt, gondoltam elkezdenék futni, vagyis kocogni. Viszont egyre inkább úgy érzem, hogy nem nekem való: alig párszáz méter után kezdődik a fájdalom a hasamban, és nagyon maximum 1-2 km után (de legtöbbször jóval korábban) már a könnyeim is kicsordulnak és meg kell állnom.

Be szoktam melegíteni, nem vagyok túlsúlyos vagy ilyesmi, szoktam mozogni más módokon szóval nem vagyok teljesen puding. Lassan kocogok, nem rohanok. Nem eszek előtte, szénsavasat pedig soha nem szoktam inni.

A levegővétel lehet hogy rossz, de azon nem igazán tudok változtatni.(?) Kicsi a tüdőkapacitásom és van légzőszervi problémám de ez más sportnál nem okoz semmi gondot.


Tudok tenni valamit, hogy elviselhetővé váljon, vagy inkább hanyagoljam a futást?


2020. márc. 26. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

A levegő vételre gyanakszom én is.

Úgynevezett szúrásod lehet, ami rossz légzési technikától van.

Lehet tanulni, változtatni rajta. Elvileg orron be, szájon ki (nem tragédia az sem, ha szájon át van a be és kilégzés is).

Hasi légzés a javasolt,

egyenletesen, lassan kell beszívni és kifújni is a levegőt, profik olyan 5 lépésen keresztül szívják be, fújják ki, ha nehezedre esik, akkor 2-3 lépésenként. Eleinte oda kell figyelni, hogy így csináld, később már jön magától, rutin szerűen.

2020. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!