Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak/izmosodjak hasra...

Hogy fogyjak/izmosodjak hasra és felkarra? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagyon nagy súly (156 centi és 47 kiló) de egy nagyon pici hasam van. Oda igazából izmosodni szeretnék, nagyobb probléma a felkarommal van ami valamiért nagyon vastag, és akármennyit fogyok az valamiért mindig vastagabb marad :/ az lenne a kérdésem hogy milyen edzéssel tudnék izmosodni hasra és egy kicsit lefaragni a felkaromból? Én plankelésre gondoltam, de nem vagyok benne biztos.( Bocsánat ha rossz kategóriába tettem)

19/l



2020. márc. 27. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt és az itt belinkeltekben találsz még segítséget:


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..


Tudnod kell, hogy helyi zsírégetés nincs.

Az hogy hova hízol, az genetika kérdése. Ismerek olyan szerencsés hölgyet, aki első körben mellre hízik, utána fenékre, combra majd a többi. Van aki egyből comb-fenékre és a többi


Egy darab plank feladattól nem fogsz mindent megedzeni és mindenhonnan lefogyni. Komolyabb 3-4 napos edzés terv kell, de minimum 2-3 napos, és a szabad napokon kardiómozgásokat végezni, zsírégető pulzustartományban. Attól, hogy izmosabb lesz a hasad, nem lesz kevesebb zsír rajta. A has gyakorlatok, felülés stbtől pedig nem fogsz csak hasról fogyni, tévhit. A súlyod a magasságodhoz képest szerintem eléggé rendben van, főleg ha ez nem zsírban lenne, hanem nagyobb részt izomban. Magsság -5/10 kg az ideális súly, és testzsírszázaléktől függően persze, tehát ha zsírban vagy annyi, akkor van egy rossz hírem, de ha nagyrészt izomban, akkor az említett adataim jónak számítanak.


A kérdésed jó kategóriában van, bár persze fogyás kategóriában is lehetne, de mivel izmosodnál is (nagyon helyesn), így jóban van :)


Amblock szálkásítanod kell. Diétáznod. Ez nem fogyokúrát jelent. Olyan diétát kell kialakítanod, ahol kevesebb kalóriát (főleg kevesebb szénhidrátot és zsírt) viszel be, mint amennyit elégetsz, így fogyni fogsz. Vagy ugye hogy többet mozogsz ezáltal többet égetsz, mint amennyit beviszel. Természetesen a kettő együtt a leghasznosabb, plusz pl ha én nem diétáznék egész életemben kb akkor sosem tudnék annyival többet mozogni napi szinten mint amennyit bevinnék odafigyelés nélkül (és kb senki, nem véletlen a sok elhízott ember). Sokszor egyél keveset, ezzel a gyomord picit összéb szűkülhet, nem leszel felpuffadva, nem leszel "beles". Evésnél normálisan egyél, ne egyél sok levegőt, ne habzsolj, jól rágd meg az ételt, könnyen emészthető legyen.

És akkor ezeken kívül kell egynormális edzés terv és akkor talán, ha kitartó vagy lesz eredménye. Kezdőként kb 3 hónap alatt el lehet érni gyors és látványos eredményeket, utána kb ciklikusan stagnál és látszik a további eredmények. tehát általában onnan fél évig azt látod h semmi, aztán látsz változást, és kb fél évenként látsz változást. Persze csak te, de mások kívülről is többet látnak picit mint magadat.


Ha még szeretnél bővebb segítséget, akkor privátban nyugodtan keress meg. 5 éve vagyok a kondi témakörben, előtte több sportágat űztem évekig.


23/F

2020. márc. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. márc. 30. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!