Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Barbi258 kérdése:

Milyen tapasztalataitok vannak? Sokszor estetek? Nem trükközni szeretnék csak simán cruiserelni. Milyen tippjeitek vannak hogy ne féljek? 17/L

Figyelt kérdés
Nem merek elkezdeni gördeszkázni Még vagy úgy 3 hete találtam egy gördeszkát, ki volt dobva és én úgy gondoltam talán még hasznát vehetem ha már kidobták. Amúgy is már egy ideje foglalkoztatott a téma. A baj az hogy a deszka nem gurul már rendesen, el vannak kopva a függők és kerekeiben a csapágy is rozsdás és karcol. Viszont erre felbátorodva rendeltem egy cruiser deszkát. Nagyon szeretnék megtanulni de félek elindulni vele.

2020. márc. 28. 17:28
 1/1 Lacagyerek válasza:

Erről eszembe jutott egy emlék kb 10-11 évvel ezelőtről, akkor olyan 12-13 éves voltam. Hárman összefogtunk, hogy elkezdünk gördeszkázni és mindenkinek szedett vedett deszkái voltak. (kopott, repedezett, lógott neki mindene) A masik probléma az volt, hogy a faluba ahol lakunk nem volt jó út. (mondjuk most se nagyon) Így kijártunk a falunk kívülre 2 falut összekötő útra és találtunk egy tanya bejárót ami lejtett az útra és arról gurultunk le a felezőt átugratva. (kb ez volt a legbrutálisabb művelet amit tudtunk csinálni) Ja és egy valaki mindig az úton állt és nézte, hogy jön e kamion mert a bejáróról nem lehetett látni. Közben szól a retro zene. Eszméletlen keménynek éreztük magunkat. még úgy is, hogy a bejáróig az öreg 28 as bicikli csomagtartóján vittük ki a gördeszkákat mert addig borzasztó volt az út. 🤣🤣🤣

Egyébkén vissza térve a kérdésre, próbálj az alapoknál kezdeni és fokozatosan haladj. Pl: először tedd a deszkát olyan helyre ahol nem bir elgurulni és csak állj rá. Csak, hogy milyen érzés. Egyensúlyozz rajta. Aztán szépen lassan próbálj meg vele menni. Csak kicsiket lökj rajta, az a lenyeg, hogy hozzá szokj. És ne feledd a védő felszerelést. Ami a legfontosabb az a könyékvédő, térdvédő és sisak. Ezeket már manapság sok helyen be lehet szerezni és nem is kell a legdrágább meg a legjobb, ha nem akarsz nagyon trükközni. Viszont azt számold bele, hogy kisebb esések azért lesznek, mert ez a vele járója. Volt nálunk is pár esés, de nem volt soha nagyobb hál istennek mivel nekünk 3 védőfelszerelés volt: Nadrág, póló, szandál 😆

De te ennél okosabban csináld és szerezz be egy védőfelszerelést mert fájdalmas és maradandó tud lenni akar egy könyöktörés. Jó gyakorlást hozzá!

2020. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!