Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félmaratoni távot tényleg...

Félmaratoni távot tényleg csak a nagyon vékony csontozatú emberek képesek lefutni?

Figyelt kérdés
Én, mint kövér ember, ha nagyon összeszedném magam edzés és fogyás terén, akkor egy év alatt képes lennék lekocogni ezt a távot 3 órán belül?
2020. ápr. 5. 03:37
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
77%

Igen, simán!:)

Barátommal mi is most arra készülünk, elsőre baromi ijesztő ez a bő 21 km, de valójában nem olyan para...

Készülj fokozatosan, a saját tempódban, akár úgy is h km nézèse nélkül 3 órát futsz a környékeden, h lásd h "ahha, îgy fog kinézni, ennyi ideig kéne kb bírnom, király vagyok", ez önbizalomdoppingnak tök jó (meg edzésnek sem utolsó). Egy év meg rengeteg idő, addig akár maratonra is felkészülsz😉

Hajrá, sima liba:)

2020. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha mondjuk fogynál? 🤔
2020. ápr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Illetve most mennyit futsz 10 km-en?
2020. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
58%
Meg lehet csinálni, inkább arról van szó, hogy a túlsúllyal való futás szétveri a lábad idővel.
2020. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még csak gyors gyaloglás szinten vagyok. Túl dagi vagyok még az igazi futáshoz. Én is fogyással egybekötve gondoltam a dologra.
2020. ápr. 5. 10:22
 6/25 anonim ***** válasza:

Akkor nem a félmaratont kéne egyből megcélozni!

Ha még a futás se megy akkor az 5k is épp elég nagy kihívás.

Miért akarsz egyből 21et futni ha a negyede se megy?

2020. ápr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy mindjárt? Csak tapogatózok, hogy mennyi idő kellene hozzá.
2020. ápr. 5. 12:45
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

menj fel a BSI oldalára, vannak fent befutó fotók a 2:15 felett teljesítőkről. Meg fogsz lepődni, hány éves, és milyen alkatú emberek futják le (a szintidő a legtöbb versenyen nettó 2:30).


Félmaratont megfelelő felkészüléssel gyakorlatilag bárki le tud futni, nem kell hozzá extra vékony csontozat, vagy hasonló. Nem véletlen nevezik úgy, hogy az elérhető távolság, mert egy amatőr komolyabb sport múlt, komolyabb életmód váltás nélkül, pusztán egy jó felkészüléssel meg tudja csinálni. A maraton például a többség számára már tényleg kihívás.

2020. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
3%
Ne ezzel törődj! Majd ráérsz 2-3 év múlva a félmaratonon gondolkozni...
2020. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem sürgős nekem, csak kíváncsi voltam. Párom fia 17 éves, most volt először versenyen, pont 2 óra alatt futotta le.
2020. ápr. 5. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!