Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után köhögés, miért?

Futás után köhögés, miért?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem futni, viszont a köhögési hajlam minden futás után jelentkezik. Ilyen.. "Hurutos" köhögés, nem tudom felköhögni, csak ingerel. Mi lehet ez? Mitől lehet ez? Mit tehetek ellene? Ha folytatom a futást, elmúlik majd?

2020. ápr. 14. 21:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak kicsit kell, tehát nem öklendezek.. Mellesleg, 19/f.
2020. ápr. 14. 22:21
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Lehet megkellene nézetned, nem-e vagy asztmás vagy van-e valamilyen légúti bajod.

De az is lehet, hogy ártalmatlan a dolog. Szabadtéren vagy bent futsz? Mert akkor kötrejátszhat a hideg levegő. Attól is függ, milyen gyorsan és milyen távot teszel meg egyszerre. Ha például sprintelsz már pár 100 métert, az is piszkosul megterhelő lehet.

Próbálj kocogni egy nagyobb távot, ha azután nincs ilyen gondod, szerintem ne aggódj miatta.

Kitartás!

2020. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MadSeal ***** válasza:
100%
Dohányzol?
2020. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szabadtéren futok, viszonylag elég hideg volt. 3-4 km-ert futottam negyed óra alatt.
2020. ápr. 14. 22:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom.
2020. ápr. 14. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyük úgy akkor, a hideg a ludas. Vannak ezek az ilyen-olyan szálas futóruházatok amik megtartják a testhőt, Decathlonban elég baráti áron beszerezhetőek. Van még ugyanilyen célból készült szájmaszk. Ilyenekkel tudsz védekezni a hideg ellen.
2020. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sportcsapatban sportolok. Ezt tapasztalom én is és még rajtam kívül vagy 3 sporttársam. Egyáltalán nem utal betegségre ha csak kicsit köhincsélsz. Ha utána beteg leszel..na az már probléma de mi pl sose leszünk betegek. 5km után kb 1 percig tart nekem de ha iszok vizet akkor hamarabb elmúlik
2020. ápr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem rég kezdtem újra futni,én is köhécselek utána párat ,bár én dohányzom is.Lehet a településen ahol laksz szennyezett a levegő és lerakódott a tüdődben valamilyen szinten.
2020. ápr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!