Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van tipp a fogyáshoz?

Van tipp a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Már sokszor akartam lefogyni de még egyszer sem sikerült igazán. Nem nyárra akarok lefogyni (na jó egy kicsit igen de tudtommal valószínűleg nem lesz nyáron vége.)


Nos igazán olyan embereket keresek akinek sikerült a fogyókúrája. Milyen fogyókúrát csináltatok?

Mennyiről mennyire fogytatok?

Nőtt az önbizalmatok?

Milyen diétát scináltatok?

Pár mondat magatokról és hogy sikerült?


Én 34.7 vagyok és 166.5 vagyok. Mit gondoltok rólam?

Le fogyhatok?



2020. ápr. 27. 19:43
 1/2 A kérdező kommentje:
84.7*
2020. ápr. 27. 19:50
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt soha olyan hú, de nagy túlsúlyom, szerencsére, ellenben a zsírszázalékom aránylag magas volt. Normál alkatú voltam, kb. 156 cm vagyok, ehhez egyszer felment a súlyom 57-re, de az 10 kg full zsírban. Akkoriban elég volt minimálisan odafigyelnem, és visszament 48-ra. Utána ilyen 52 körül lehettem, mikor elkezdtem edzeni (polefitness). Ismét felment 58-ra, de az már nem ugyanaz az 58kg volt, mint korábban. Rengeteg izmot magamra szedtem, és egy minimális zsír is lement, szóval jobb lett az testösszetételem, de továbbra is abszolút normál testalkat. Tavaly novemberben kezdtem el ismét odafigyelni picit, 54 kg-ra olyan észrevétlenül fogytam, hogy csak pislogtam, mikor valamikor januárban mérlegre álltam. Most 50 kg körül vagyok, pár hete kezdtem neki a klasszikus szálkásító diétának, és máris látványos a változás a tükörben. A kilók már nem érdekelnek, csak az összhatás, látvány. Most már lapos a hasam (szerintem 48 kilóval sem volt ilyen), lassan kockásodik, kerek a fenekem, a karom/hátam pedig a rúd miatt elég látványos az átlaghoz képest (de ha nem feszítgetem annyira nem feltűnő). Igazából ennek a kis irománynak eddig annyi jelentősége van, hogy 2 ugyanolyan testtömeggel teljesen máshogy is ki lehet nézni, ne a mérleg legyen az elsődleges szempont. Egy támpontnak jó, de semmi több.

Az alap szálkásító étrend magas fehérje (2-3g/ttkg), fokozatosan csökkentett szénhidrát (4-5g/ttkg-tól le 2-3-ig). A BMR legyen az alap, azalá ne menj kalóriában (ideális az 500 kcal deficit). Az arra kell, hogy a tested egyáltalán létezzen. Azalatt károkat okozol szervezetednek, aminek később meg lesz a böjtje. Jojó effektus, további testösszetétel romlás (magyarán hiába mutat kevesebbet a mérleg, valójában az izmod fogy, és zsírosodsz), illetve kritikusan alacsony zsírbevitel mellett a menstruációd is megszűnik idővel. Magyarán minden fontos mikro és makrótápanyagot meg kell adnod a szervezetednek továbbra is, hogy egészséges maradjon, egyedül a felesleges többletenergiát kell megszüntetni. Visszatérve, ez magas fehérjebevitellel, fokozatosan csökkentett szénhidráttal kivitelezhető. Felejtsd el a péktermékeket, cukrot, fehér lisztet. Sovány húsok, sovány tejtermékek, tojás, zöldségek. Ezek az alap. Emellé mértékkel mehet barna rizs, teljes kiőrlésű dolgok, ha nem tudsz lemondani róluk, illetve gyümölcs, natúr zabpehely. Ezeknek mind magas a szénhidrát tartalma, ellenben lassabb felszívódásúak, tehát nem fog ugrálni a vércukrod, inzulinod, ami a falási rohamokat okozza. Olajos magvak szintén mértékkel mehetnek. Rengeteg víz, ízesítetlen tea. Étrendkiegészítőnek a multivitamin hasznos, illetve, ha szükségét érzed fehérjepor, pusztán praktikusság miatt, de elhagyható. Minden más számodra felesleges egyelőre. A mindenféle csodapirula, meg tea, meg ki tudja mik vannak még a piacon nettó lehúzás, felejtsd el, ha nem akarod kidobni az ablakon a pénzed, esetleg tönkretenni az emésztőrendszered.

Edzés terén az elején bármilyen mozgás megteszi. Sétálj, tornázz otthon, ami jól esik. Később érdemes beállítani heti 2-3 erősítő, és kb ugyanennyi aerob edzésre. Az aerob edzés segít a zsírégetésben, a lényeg, hogy különösebben megterhelő izommunka nélkül mozogj 40-60 percet. Séta, kocogás, elliptikus tréner, laza tempós bicikli. A kardió nem megfelelő erre, mert nagyon megterheli a szervezetet. Egészséges, heti 1x semmi bajod nem lesz tőle, sőt, de a fogyásban nem segít. Az erősítő edzések pedig az izmaidat terheli célzottan, hogy fejlődjenek (egy darabig, kb fél év), utána pedig karbantartja, hogy ne tűnjenek el.

"Röviden" ennyi. Nem fincy-fancy, nem gyors, melós, számolós. Ellenben valóban hatásos, és nem fogod skinny fatként végezni, és sok más, pozitív hatása lehet. Nekem sokkal tisztább lett a bőröm is, sokkal energikusabb vagyok. És ne aggódj, baromi finomakat lehet enni. Nekem ma a reggelim banánpalacsinta volt plusz fehérjével és egy kis szója joghurttal (laktóz intolerancia miatt). Igazából tízóraira is ezt ettem, mert nem bírtam megenni elsőre a kipakolt mennyiséget. Ebédre pirított, enyhén párolt lilakáposzta (pirított tésztaszerűen megcsinálva, ugyanolyan ízvilággal), currys csirkével. Vacsira garnéla, salátával, laktózmentes sajttal. És mostanában tervezek fehérjés, zabos kókuszgolyót csinálni. Hétvégén pedig ettem teljeskiőrlésű tortillán "pizzát". De rengeteg opció van. Én rájöttem mennyire nem ettem korábban változatosan, és jelentősen javult a sütési főzési tudásom is.

Szóval hajrá. Nem egyszerű, de ha kellően kreatív vagy, cseppet sem lesz szenvedés.

2020. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!