Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgast javasoltok a...

SnowWhite88 kérdése:

Milyen mozgast javasoltok a bajomra?

Figyelt kérdés

Az van hogy ket hete rendesen edzek es visszavettem a kajalasbol. Nem eszek cukrot szenhidratot vagy sokat egyszerre. Nagyon szepen osszejott egy kezdo alak ami nagyon tetszik de ma ahogy nezegettem magam rajottem hogy a hasam folyamatosan be van huzva. Kiengedtem es majdnem sirva fakadtam olyan hatalmas lett. Mintha terhes lennek. Es erzem h az nem mind haj hanem a beleim. Ilyenkor mi van? Az onnan le sem fog menni? Tenyleg hatalmas a kulonbseg. Latvanyos nagyon. Nem ertem mi okozza. Helyre lehet hozni valamien gyakorlattal?

Koszi!!


30/n



2020. ápr. 28. 00:44
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsanat szenhidrat helyett glutent akartam irni (ugye az sokszor puffaszt)
2020. ápr. 28. 00:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Amig nem rajzolodnak ki a kockak a hasadon addig van ott felesleg. Folytasd ezt a fele kajalas amit elkezdtel es le fog mennie annak, aminek lekell. Nem tudom milyen tipusu edzest csinalsz, de ha eddig nem tetted kezdj el kardiozni is.
2020. ápr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kardióval csak a maradék izmát emésztené el szegény kérdező. Aerob edzés jobban ajánlott. Gyakran összekeverik, lehet az első válaszoló is arra gondolt amúgy, mert hasonló mozgás, de más pulzus tartomány. A kardió nagyon magas pulzuson dolgozik, szóval, amikor kapkodod a levegőt, és ki akar ugrani a szíved. Az aerob ennél alacsonyabb, emiatt tovább fenntartó. Számadatokban, mivel nő vagy, 226-30(életkorod)=196. Ez a MAXIMÁLIS terhelhetése a szívednek percenként (ha nincs semmi érrendszeri gondod, és edzett vagy). Aerob edzéskor ennek a 60-80%-án kell lennie a pulzusodnak. Nem edzettként, esetleges érrendszeri problémákkal 60% teljesen elég. Ez 117. Érdemes hosszabban edzeni. Nyilván az elsődleges cél, hogy ezt tudd egyáltalán hosszabb ideig csinálni. Ez a 60-80% a legideálisabb zsírégetésre. Kardiónál túl gyorsan kell az energia, ekkor sokkal nagyobb százalékban fog a test glikogénhez, izomhoz nyúlni. Ha nincs pulzusmérőd, akkor a laza tempós kocogás pl ideális. De a bicikli, ellipszis tréner, esetleg a tempós séta is jó lehet (a semminél mindenképp jobb).

Egészítsd ki erősítő edzéssel. A nagyobb izomtömeg (nem, nem a fullra kipattintottra gondolj, csak egy normális, tisztességes izommennyiség) segít zsírt égetni, mivel nagyobb az energiaigénye az izmoknak, mint a zsírnak, illetve segít feszesnek maradni. Magyarán ha a hasizmod is megerősödik, kevésbé fog kitüremkedni. Ellenben egész testre érdemes edzeni, mert arányosabb leszel, és a tartásod is szebb lesz, mintha csak hasra edzenél.

2020. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitseget!! Halas vagyok :)
2020. ápr. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!