Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért volt rossz a görkorim?...

Miért volt rossz a görkorim? Hogyan kerüljem ezt el? Mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Gyerek koromban volt 2 is de mind a kettőnek nagyon hangos volt a kereke és alig gurult + mindig 2 hosszú vastag zoknit kellett nyáron felhuznom mert a műanyag feltörte a lábamat (gondolom a bélés nem volt a legjobb).

Most (kb10 év után) szeretnék egyet beszerezni. Mire kell odafigyelni vásárláskor? Mitől volt régen olyan hangos a kereke a görkorimnak?



2020. máj. 7. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

azért mert a szülők sokszor hozzánemértésből vesznek valami noname görkorit a Tescoból, kicsit igényesebb a sportboltból, ami aztán alig gurul, inkább lépni lehet benne mint gurulni


úgy tudod elkerülni, ha normális, márkás görkorcsolyát veszel, leginkább olyan gyártótól akinek ez a fő profilja

mint pl a rollerblade

ezen felül jó még a k2, solomon is vagy a fila

ki lehet fogni akciósan is ezeket, de akkor is 20k felett vannak. de inkább 30-40k

érdemes soft bootost venni (nem kemény, műanyag a felsőrész)

ezért a pénzért sok szolgáltatást kapsz, rázkódáselnyelés, memory foam belső, stb

2020. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én meg műkorcsolyázok 10 éve és azt mondom hogy egy sima oxelo görkori is van olyan jó mint amiket az #1 írt, en képes vagyok azzal is pl egy szimpla axelre... Sztem kicsit több tapasztalatom van, de a te döntésed, de sztem próbáld meg a Decathlontól az Oxelot. Igen lehet prémiumokat venni, pl nekem a mostani korim (jégre) 140.000 Ft volt, de ez egyyesületi korcsolyázásra van. Ha nem edzésszerűen fogod használni, akkor 30.000-nél többet nem érdemes szerintem adni érte. Esetleg 40K de az a vegső határ amit megér. Az oxelo meg nem drága. Nézz szét.
2020. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is oxelot vettünk pár éve, kifogástalanul működik, bejártuk velük Párizst, most azzal járok munkába.

A kerekére figyelj nagyon, ne hagyi műanyag legyen, hanem szilikongumis. Fitness kori afféle általános használatra jó. Közepesen gyorsan gurul, nem bírja a magy ugratásokat (speed koriknak nagyobb a kerekük, nagyon gyorsak, agressive korik pedig strapabírok, de egyáltalán nem gyorsak, és általában kiszedik a 2 közéspő kereket).

Nézd meg a bélést is, hogy kellően vastag és puha legyen, hogy ne törje a lábadat (és soha ne húzd bele a nadrág alját, inkább tűrd fel. Anno szétzúztam ezzel a hülye döntéssel a bokámat egy 20 km-es gurulás alkalmával. Csak másnap kezdett fájni, de akkor nagyon.)

2020. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem mindegy ki mit vesz, régi motoros vagyok a témában, és nem is feltétlenül követem az utóbbi években a trendeket, de én nem vennék oxelot

persze lehet mondani, hgy első korinak minek márkás, ez nem verseny, de én már első korinak is egy fűzős rollerblade mr1-et vettem még 99-ben, jelenleg pedig két korim van: szintén nem mai darab rollerblde aero 10-es és egy access agro kori


közben megnézhtem mi ez az oxelo, ha jól értem a decathlon saját márkás korija

hát...

kérdező, attól függ mennyit akarsz rákölteni


másik: a középső 2 kereket csak csúszkáláshoz veszik ki, elég kényelmetlen lesz tőle a kori minden másra

2020. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Bizony nekem is volt Fila Masterwave-em, 30k-ért vettem, 2-3 használat után vérhólyagosra törte a lábam, ráadásul a jobb lábam kifelé akart fordulni a koriból, mint ha nem lett volna központos a cipőn a kerekeket tartó sín.

Most a 15 ezres Oxelót használom, teljesen jó, semmi baj nincs vele.

2020. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja és ezeket az nagyon zörgős, full műanyag kerekű korikat már alig lehet kapni szerencsére, mindenhol átálltak kompozitra. Esetleg ilyen nagyon olcsó márkákon (pl. Spartan) lehet találni műanyag kereket, de szerintem már azokon sem.
2020. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!