Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy nez ki egy...

Szerintetek hogy nez ki egy egeszseges felnott no?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok arra, hogy kinek mi szamit egeszseges alkatnak, mennyi az a kis felesleg ami meg egy non jol mutat...
2020. máj. 8. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Első körben magasságtól. Én az alacsonyabb hölgyeket kedvelem, de magasokra is ugyan úgy igaz lesz az, hogy:


testzsírszázalék legyen 15 és 25 között. Ebből következik, hogy bármennyi kiló, tehát ha izmos is vagy ha nem nagyon, akkor sem zsíros. Ha nehezebb, mert izmos, akkor is az izom az jó alakot ad, és jó nő lesz. Az izom nehezebb mint a zsír ezért nem kell meglepődni, ha egy jobb alakú izmosabb nő nehezebb mint egy zsírosabb, vagy vékony ámde zsíros, nem túl jó alakú nő.

A nőkre kell a zsír is, ezért a 15 százalékot is inkább felvinném 20 százalékra és a 25öt is csökkenteném 23ra maximum. Ez plusz fognivalót és még egészséges talán kicsit idompótlást is ad, valamint popsira fixen, és mellbe is ad bőséget. Ha pedig valaki nem egy szálkás kemény testű nő, hanem picit puha, az jobb.



Egyébként a kérdés/kérés önmagában hibás. Egy darab objektív egészséges alkat létezik, pontosan az amit leírtam. Az hogy kinek mi tetszik, az teljesen más tészta. Nekem pl a nagyon vékony csajok, a sportosak, és a nagyon picit husibbak is brutálisan be tudnak jönni, de ennek semmi köze ahhoz, hogy ki az egészséges. Főleg nem számíthat mindenkinek más egészséges alkatnak, mert azok közül valamelyik nem is biztos, hogy egészséges.

Az objektív egészség az az, hogy izmosnak kell lenni, de nem izomkolosszusnak, kell zsír, de nem kell elhízottnak hájasnak lenni.

Az egészséges szép "felesleges" súly / magasság arány pedig a magasságod -110 és -105 kg közötti maradék.


23/F

2020. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!