Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 22 éves vagyok, van még...

22 éves vagyok, van még esélyem, hogy profi táncos legyek?

Figyelt kérdés

Általános iskolában négy évig néptáncoltam, gimnáziumban elsajátítottam a társas táncok alapjait (keringő, tangó, rumba, stb), egyetemen pedig szintén jártam fél évig egy társas tánc kurzusra.

Tehát nem vagyok "teljesen kezdő", de ennél komolyabban sajnos nem kerültem kapcsolatba a tánccal. Viszont imádok táncolni és mindenki, aki valaha látott táncolni, jó táncosnak tart, így már egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy szeretnék komolyan foglalkozni a tánccal. Versenytáncolni, illetve akár a Táncművészetin vagy más képzésen mélyíteni a tánctudásomat, hogy hivatásként tudjam űzni.

Kérdés, hogy van-e esélyem erre és ha igen, miként.



2020. jún. 7. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Innen elég lehetetlen küldetésnek tűnik, de kérdés, mennyire fix a kattanásod. Ebben a korban végezni szoktak a Táncművészetin, több év gyakorlattal, oktatói múlttal. Keress tánciskolákat, és most azonnal fogj bele tánckurzusokba, napi több óra edzés alap, lehetőleg hétvégén is, vannak intenzív kurzusok. Ne csak egy iskolát és ne csak egy stílust, minél szélesebb körben kapsz képzést, annál használhatóbb a tudásod, annál jobb a test-tudatod, annál profibb táncos leszel az "alap" táncaidban is. Keress komolyabb tánciskolákat, ahol sikeres verseny szakosztály van, olyat, ahol színpadi showtánc van, beszélj az oktatóval, hogy mi az elképzelésed, kérd meg, hogy segítsen, ha lát benned fantáziát, vagy ajánljon mást maga helyett, aki fel tud készíteni. Ha nem megy a Táncművészeti, végezd el az OKJ-s táncsport edzőit. Ha ezt így intenzíven tolod pár évig, akkor utána már te magad látni fogod, hogy szakmád lesz ez, vagy marad hobbi. Ha fiú vagy, jobbak az esélyeid, mert kevesebb profi fiú van, versenytánc esetén a lányok bizonyos szint felett sokszor maradnak pár nélkül.
2020. jún. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó percekben jársz, de nem lehetetlen. Megfelelő energia na meg anyagi befektetés árán elérheted.
2020. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!