Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy itthon...

Mitől van az, hogy itthon tovább bírok kocogni, mint az utcán? (+1 kérdés lent)

Figyelt kérdés

Kezdő "kocogó" vagyok 1 hete kezdtem el. (direkt irtam kocogást, mert szerintem köze nincs a futáshoz, inkább éppen hogy nem gyorsséta). Viszont míg utcán általán 15.percnél már fáj a fejem, addig otthon 40.percet is eltudom érni fájás nélkül. utána már a súlyom miatt a térdem jelez, hogy elég. Mitől van ez? Kint nem tudom rendesen venni a levegőt? Vagy az hogy míg kint tudok akár teljesen egyenesen is menni, addig házon belül max 3-4métert faltól falig oda-vissza.

+1 kérdésem lenne, hogy lehet-e egyszerre zsírt veszteni, és formásodni? (Nem tudom ezt izomnövelésnek kell-e nevezni, alakot szeretnék). Heti 7x akarok kocogni, mert elvileg azzal nem ártok magamnak, és jó zsírégető ha hosszútávon csinálom, illetve súlyzós edzésnek heti 3x kettlebell (most 8 kilós) mivel elvileg az is jó zsírégető és formál. Amihez ma vettem fehérjeport, mivel étrendben sosincs meg a minimum fehérjém. A kettőt együtt lehet kombinálni, vagy egyszerre csak az egyikre kéne rámennem? 168/88 20éves



2020. jún. 13. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak tippjeim vannak. Az utcán betonon futsz, a lakásban nem, ez fontos különbség lehet. Nem tudom, ha utcán futsz, akkor ugyanazt a cipőd használod-e, mint otthon. A fejed fájhat amiatt is, hogy meleg van kint. És persze lehet, hogy egyszerűen gyorsabban futsz kint, ami jobban megterhel. Egyébként mindegy is mitől van, vedd vissza a terhelést, kocogj, futóiskolázz, végezz légzőgyakorlatokat, mérd a pulzudod. De ha tempósan sétálsz, az is teljesen jó. A heti 7 alkalom kocogás amúgy szerintem borzasztóan sok, így, hogy most kezdted, meg pláne. Minimum kellene egy-két pihenőnap hetente. Az teljesen jól tud működni, hogy beállítasz egy minimális kalóriadeficitet, alszol eleget, nyomod a kocogást, építesz kis izmot a bellel. Reggelre lehetőleg ne kakaós csigát egyél, este mehet 6-7 tojásos rántotta, amúgy sok darált marhacomb, grillezett csirkemell, vitaminok, köleskása, stb. plusz 1-2 fehérje shake, de ne az legyen az alap. A nem tudom, hány milliárd forgalmú táplálékkiegészítő ipar nélkül is nagyon jól lehetne izmot építeni. :D És persze lehetőleg nincs kóla, nincs alkohol, nincs cigaretta. Nem tudom, milyen a csípő-, boka-, vállmobilitásod, de meg lehetne próbálni az erőemelő edzéseket is. Komolyan! :D Egyrészt nagyon kontrollált mozgáspályák vannak, biztonságosan végezhető, sok a rávezető gyakorlat és nagyon meg tudsz közben erősödni. Nagyon támogató a légkör is, plusz ki se lógnál a 88 kilóddal a csapatból. :D De teljesen jó a kis bell is, csak mozogj és légy türelmes. Drukkolok nagyon!
2020. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a legtöbb részét megtudom fogadni / már megis fogadtam! Nagyon régóta csak vizet iszom, az egyedüli ellenségem még talán a tészták, abból is próbálok ch csökkentettet venni / vetetni, amiből maximum 1 kistényár megy le naponta ha olyan étel készül. De fejben a legtöbb részt már eldöntöttem és le is mondtam minden "rossz szokásról". A drukkolásért +1 köszönet :D
2020. jún. 16. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!