Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 10től több fekvőtámasz egyszer...

10től több fekvőtámasz egyszerűen nem megy, pedig gyakorolok. A karjaim még bírnák de a tüdőm már nem. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

7-8-9 fekvőtámasznál már úgy ki vagyok fulladva, alig kapok levegőt, és emiatt egyszerűen nem megy több, pedig érzem hogy még bírnék néhányat. Jó kondiban is vagyok, heti 20-30 km-t is futok. Mi a megoldás? Hogy szedjem a levegőt? Próbáltam hogy leengedéskor beszívom, kitolásnál kifújom a levegőt, de úgy is nagyon kifáradok meg beszédülök. Meg úgy is próbáltam már hogy egy szuszra amenyit bírok.

Lány vagyok.



2020. jún. 23. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

A futás meg a fekvőtámasz üti egymást

A futás összehúzza a szívet, a fekvőtámasz meg felpumpálja

2020. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es, veled mi van?


Nem tudok a kérdésre válaszolni, de az első választ ettől függetlenül elvethetjük, mert fasság

2020. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi :D én is így gondoltam, hogy a futással az állóképességemet, a tüdőkapacitásomat növelem.
2020. jún. 23. 20:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a felső tested még bírná, akkor lehet rossz a tartásod, gyenge a derekad stb.
2020. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A tüdőm fárad el, nem bírom szusszal. Nem kapok már szó szerint levegőt 8-9 fekvő után, fél percig csak fújtatok utána.
2020. jún. 23. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Rossz a légzéstechnikád, az sem mindegy mikor szívod be és mikor fújod ki
2020. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes, ha ennyit futsz, akkor egy levegővel le kellene nyomni azt 10 fekvőt. 20 mp-et szerintem tudnál futni egy-két lélegzettel, és egy fekvőtámaszhoz nem kell annyi izom, mint a futáshoz, hisz elsősorban a felkar és a mellkas, meg a hát izmait dolgoztatja, a láb csak tart, míg a futásnál a vádli, a combok, a fenék dolgozik, a hát tart, a karok meg járnak. Sokkal kevesebb izom fogyasztja tehát az oxigént, mint futáskor.


Inkább gyanús, hogy nincs "beidegezve" a mozdulat. Míg futni megtanultál viszonylag hatékonyan, addig a fekvőtámaszhoz nem tudják az izmaid, hogy hogyan dolgozzanak össze, így nem hatékonyan használod őket fekvőtámaszkor. Ez persze növeli a fogyasztást oxigénből is.


Gyakorold fal mellett, majd asztal mellett, aztán jöhet a "lányfekvő", végül a fekvőtámasz széles tartással, aztán ha akarod szűkebben.

2020. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igyekszem még gyakorolni
2020. jún. 24. 10:34
 9/10 anonim válasza:
Csinálj nehezebb fekvőtámasz variációkat pl.: emelt fekvőtámasz, PU bar-al, táskával a hátadon stb. vagy tartsd lent magad sokáig és mindig több ideig próbáld és tartsd a feszültséget. Indíts el egy 10mp-s stoppert és mindig az legyen a célod, hogy 10 körig tudd tartani a 10 fekvőt 10mp alatt. Emellett meg rengeteg gyakorlás.
2020. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

NEM TÍZTŐL, hanem TÍZNÉL több fekvőtámasz nem megy.

Nem megy itt az írás sem, de jegyezd meg hogy kell leírni normálisan!

2020. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!