Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgásformát ajánlott...

Milyen mozgásformát ajánlott kipróbálni, ha valaki előtte egyáltalán nem sportolt semmit?

Figyelt kérdés

Utoljára még durván 4 éve, a gimiben mozogtam normálisan (volt heti 5 tesi, illetve az utolsó évben a 2x90perc tánc) és azóta egyáltalán nem sportoltam semmit. Maximum egy kis gyaloglás az egyetemre, boltba stb. minden nap (elvétve bicikli), viszont nem sportoltam. A koronavírusos helyzet óta (kb. március) pedig már ez sem volt meg, tehát kb. feküdtem/ültem egész nap és maximum a lakásban vagy a kertben ténferegtem.

Szeretnék mozogni valamit, egyrészt az alakom miatt (diétázom fogyás céljából, de eléggé nehézkesen mennek le a kilók és kezdem azt gondolni, hogy igazából inkább az a nagyobb probléma, hogy nincsen rajtam semmi izom és formátlan vagyok... régebben ennyi kilóval - 74kg vagyok 170 cm magas - sokkal jobban néztem ki, illetve majdnem minden ruhám jó is rám, csak nem áll sehogy), illetve biztosan jót tenne az egészségemnek is és egy új szabadidős tevékenység is csak a javamra válhat. Viszont így nagyon nehéz, hogy tényleg évek óta nem mozogtam, mert minden nagyon nehezen megy és emiatt nincs is hozzá akkora lelkesedésem, nem akkora öröm vagy élvezet, hogy tényleg rendszeresen csináljam (sőt...). Csoportos edzésre nem mertem még elmenni, mert féltem, hogy kb. 10 perc után meghalnék ott mindenki között és ezért nem lenne érdemes. Úgyhogy itthon próbálkoztam pl. videókra jógáztam (hát nyilván nem megfelelően, mert csak próbáltam leutánozni a videót és voltak pózok, amiket nem bírtam kitartani míg máskor megmondom őszintén untam), videókra tornáztam (pl. Rubint Rékát kb. 20 percig bírtam egyszerre, de más külföldi videókat is próbáltam, itt inkább a tempó volt a baj és az ugrálós dolgok sem mindig mentek) és kipróbáltam a futást is (talán ez volt a legrosszabb, pár méter és kész). Biciklizni és gyalogolni tudok, de valahogyan nem érzem hatásosnak és szintén unom egy kicsit. Nem tudom, hogy még milyen mozgás lenne az, amit esetleg érdemes lenne így kipróbálni (tehát nem lenne 100% biztosan egyértelmű kudarc).

Félreértés ne essék, nem azt várom, hogy majd több év kihagyás után rögtön elsőre minden szuperül menni fog... csak tényleg nehéz úgy bármit is rendszeresen csinálni és motiválni magad, ha pár percnél tovább nem bírja az ember és minimális örömet vagy sikerélményt sem kap tőle. Nekem valahogyan ez a jóleső fáradtságérzés sincsen meg utána, hogy most jól esett, megmozgattam magam, büszke vagyok magamra stb. Nem utálom, de ilyen semmilyen és inkább kudarc.


2020. jún. 23. 23:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Ami nem jöhet szóba az az úszás (mert nincsen rá lehetőségem, nincsen uszoda/fürdő) és a táncok (mert azokat egyáltalán nem szeretem).
2020. jún. 23. 23:44
 2/2 MadSeal ***** válasza:

Huh, hát vannak ám igényeid. A lazábbakat nem érzed hatásosnak, az intenzívebbeket meg nem szereted, mert kifáradsz. Megpróbálhatod a fitnesst. Ezt most gyorsan kigugliztam, nem tűnik rossz programnak: [link]

A lényeg, hogy vezess naplót, hogy melyik edzésen mennyivel csináltad, és minden héten egy picivel többet, vagy ismétlésekben vagy súlyban (12-15öt ismétlést ajánl, tehát, ha 12vel kezded, minden héten 1el többet. Ha eljutsz 15-ig, növeld a súly pár kg-al és azzal újra 12).

Az elején meg agyj alá a dolgoknak, előbb próbálgasd ki minden gyakorlatból, hogy miből mennyi megy, aztán igényed szerint, amitől jóleső fáradtságérzeted lesz, azzal kezd a programot. Ahogy látom, van benne köredzés is, ott is nyugodtan duplázd vagy triplázd meg a szüneteket, csak hogy ne legyen 100% a kudarc :)

Sok sikert!

2020. jún. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!