Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kevesebb idő alatt de magasabb...

Kevesebb idő alatt de magasabb intenzitású edzéssel tudok annyi kalóriát égetni mint egy hosszabb de alacsonyabb int.-ú edzéssel?

Figyelt kérdés
Lehet hogy a válasz egyértelmű, de én kezdőként nem vagyok benne biztos. Illetve inkább súlyzós edzés a hatásosabb zsírégetésre vagy a kardió?

2020. júl. 16. 22:07
 1/1 MadSeal ***** válasza:

Az utóbbi, hosszabb idő alatt több munkát tudsz elvégezni, ami által több energiát is égetsz el. Mintha egy kamionnyi cementeszsákot kellene elvinned. Ha mindig annyi zsákot hordanál, amit éppen csak hogy elbírsz, hamarabb kifáradsz, kevesebb zsák lesz kipakolva, viszont ha egyesével hordod, sokkal többet tudsz elvinni, vagyis több munkát végzel el.

A másik oldalon pedig a magas intenzitásnak is van előnye, mert az hosszabb távon növeli az ember anyagcseréjét (pl. HIIT) és régen ezt is ajánlottam mindenkinek, viszont rá kellett jönnöm, hogy ez nem kezdőknek való, mert nem tudnak kellő hatásfokon dolgozni és ha még mellette edzenek is, jól bele tud kontárkodni a regenerációba.

Szóval jobb a hosszabb, alacsonyabb intenzitású, pláne egy kezdőnek.

2020. júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!