Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kocogás közben baj ha az...

Kocogás közben baj ha az átlag pulzusom kb 165?

Figyelt kérdés
33 éves férfi vagyok. Nem túlsúlyos. 182 cm magas, kb 82 kg. Futás közben miért lehet az, hogy a pulzusom folyamatosan 160 felett van? Nem futok gyorsan, kb 10 km/óra sebességgel. A neten mindenütt azt látom, hogy közepes tempónál is csak az aerob zónában kellene lenni, de ez nekem már az anaerob zóna bőven. Miért lehet ez? Egyébként a nyugalmi pulzusom legtöbbször 60 alatt van.

2020. júl. 19. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mióta futsz?mert ha most kezdted nyugi majd megszokja a szervezet a terhelést és jobb lesz a kardiót.

Viszont ha már régóta futsz akkor én elmennék dokihoz.

2020. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Futni csak két hete kezdtem, de azért mást sportoltam előtte is. Pl bicikli.
2020. júl. 20. 07:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Futás azért jobban terhel,főleg így,hogy nem is vagy kis termetű.

Ne várd,hogy 2 hét alatt hozzászoksz,jó pár hét lesz és fokozatosan csináld jó lesz ez.

2020. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem 42 évesen az anaerob küszöböm 162 volt. Nem tudom, te honnan veszed, hogy ez neked ez anaerob zóna. Léteznek laboratóriumok, meg mérési protokollumok, amivel be lehet mérni az aerob zónát. Plusz, ha neked a 10 km/h gyors, akkor gyors futás, nem pedig kocokás. Függetlenül attól, hogy egy másnak mennyire gyors, vagy lassú.
2020. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én csak a netes képletből vezettem le, hogy hol kezdődik az anaerob zóna, életkor alapján. Meg az okoskarkötő is annak mutatja.
2020. júl. 21. 21:53
 6/8 Krisz85 ***** válasza:

35 éves vagyok 219 a max pulzusom két hete mérték futáskor , na szerinted akkor a 165 öt öt pél mennyire bírja a keringésem? !


nagyon .:-)


tök egyénfüggő, kinek mennyi mint a cipőméret, Kilian-nek is 167 a laktátküszöbe és nem mondd semmit hogy mennyire vagy edzett ez az érték, a VO2MAX-a pedig 92


na bumm

2020. júl. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a laktátküszöböt úgy szoktam mérni, hogy egyenes helyen futok egyenletesen egy fix pulzussal. És melyik az az érték, ahol kb egy óra múlva a sebesség àllandó
2020. júl. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint maximális érték
2020. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!